14 maja, 2015


„Wigry kontra Wigry” czyli kultowym rowerem nad kultowe jezioro

Przyszła wiosna, a z nią ochota na weekendowe wypady rowerowe. Nietypową propozycję dla fanów dwóch kółek, osadzoną w baśniowej konwencji, ma dla turystów Suwalszczyzna.


W ostatni weekend tego miesiąca, 30-31 maja 2015, nad słynne jezioro Wigry zjadą miłośnicy rowerów z całej Polski. Odbędzie się wtedy otwarta impreza łącząca rodzinny piknik z wyścigiem sportowym „Wigry MTB Marathon”. Hasło przewodnie wydarzenia – „Kultowym rowerem nad kultowe jezioro” – odwołuje się do stylowego modelu starych polskich bicykli, popularnego za czasów PRL. Jednak nie jest to typowy zlot fanów rowerowej marki. Do udziału zaproszeni są wszyscy fani spędzania wolnego czasu na rowerze, zarówno rodzinnie, jak i wyczynowo.

Pierwszy dzień imprezy ma typowo rodzinny charakter. Wszyscy chętni, podzieleni na grupy, wystartują z Suwałk, by przemierzać na rowerze tereny Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Dzień zakończy się na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach, wieczorem opowieści, baśni i legend związanych z regionem.

Drugi dzień bajkowego weekendu będzie przebiegał pod znakiem zawodów sportowych „Wigry MTB Marathon”. Zawodnicy przemierzą zróżnicowane pod względem długości trasy (od 9 do 68 km), w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Zapisy możliwe są przez internet lub przed bezpośrednio przed startem w biurze zawodów. W tym czasie, Ci którzy nie mają ochoty na sportową rywalizację, mogą wziąć udział w pikniku rodzinnym z pokazami akrobatyki rowerowej Krystiana Herby, torem przeszkód oraz Festiwalem Gier i Zabaw Podwórkowych nad miejskim zalewem  Arkadia w Suwałkach. Wydarzenie poprowadzi Anna Karna znana z telewizyjnych podróży po Polsce.

Impreza jest jednym z wielu działań zaplanowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Suwalszczyzny. Kampania obejmuje m.in. promocję regionu na billboardach w największych miastach kraju, a także szereg imprez popularyzatorskich i akcji w internecie, w tym na mediach społecznościowych. Działanie to realizowane jest pod hasłem „Suwalszczyzna, kraina jak baśń”, zgodnym z marką turystyczną regionu konsekwentnie promowaną od ponad dziesięciu lat. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii, a także autorem marki „Suwalszczyzna, kraina jak baśń” jest Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna. 

Szczegóły na temat imprezy dostępne są na: www.bajkowyweekend.pl


16321259911632125991
16321259911632125991
16321259911632125991Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu pt. „Realizacja kompleksowej kampanii promocyjnej obszaru Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego pod hasłem „Suwalszczyzna – Kraina jak baśń”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniających inwestycje w zrównoważone rybołówstwo. 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Instytut Anti Aging i kosmetyk(...)
    Manor House SPA uzyskał presti(...) »»