24 kwietnia, 2018


Wibracje na zdrowie

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków, angażująca praca, często w stresie i pod presją czasu, to dla wielu z nas codzienność, która niesie psychiczne i fizyczne zmęczenie. Wysokie wibracje mogą odwrócić skutki współczesnego stylu życia, bowiem pobudzają umysł i ciało do intensywnej pracy.Rezonans Ziemi (częstotliwości pola jonosferycznego Ziemi) aktywnie wpływa na struktury planety i wszystkie organizmy żywe, w tym także człowieka. Wyższe częstotliwości mają realny wpływ na działanie umysłu - zwiększają wykorzystanie możliwości mózgu, który pracuje szybciej, precyzyjniej i wydajniej, wzrasta więc nasza kreatywność, poprawia się samopoczucie. Dobroczynne dla zdrowia wibracje można osiągnąć przy pomocy specjalnej platformy, która od nazwiska odkrywcy jest nazywana rezonansem Schumanna. Opiera się ona na naturalnym zjawisku fizycznym występującym w przyrodzie - falach elektromagnetycznych, które są generowane przez jądro Ziemi w kierunku jej powierzchni i dalej w kierunku jonosfery. Zjawisko to jest nazywane „Pulsem Serca Ziemi”, który przez długi czas był uważany za stały i wynosił 7,83 Hz. Okazuje się, że jest to również częstotliwość w zakresie fal alfa ludzkiego mózgu, która przekłada się bezpośrednio cały organizm i jego dobre funkcjonowanie. Obserwujemy wzrost częstotliwości wibracji Ziemi, które mają pozytywny wpływ na wszystkie żywe organizmy, regulują ich rytm życia, harmonizują ciało i uspakajają umysł. Dlatego warto się do nich dostroić.
Dzięki zastosowaniu platformy wibracyjnej, która wykorzystuje potwierdzone badaniami działanie częstotliwości rezonansowych Schumanna, jesteśmy w stanie przywrócić naturalny, prawidłowy rytm organizmu. Dynamiczne ruchy wprawiają całe ciało w przyjemne wibracje, a jednoczesny dopływ wiązki ciepła na powierzchni pleców dodatkowo wpływa na rozluźnienie tych partii mięśni. Terapię polecamy wszystkim osobom dbającym o zdrowie, zwłaszcza uskarżającym się na uporczywe, przewlekłe zmęczenie wynikające z przepracowania, stresu czy niedoboru snu.” - mówi Magdalena Głowacka, kierująca Biowitalnym SPA w hotelu Manor House SPA.
Zaproponowana przez terapeutów Manor House SPA terapia przynosi liczne efekty pozytywnie wpływające na organizm. Są to m.in.:
 • zmniejszenie poziomu  stresu,
 • stymulacja  pracy układu limfatycznego,
 •  wzmacnianie  aktywności  pracy jelit,
 • aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji, 
 • wzmocnienie układu odpornościowego organizmu,
 • rozluźnienie napiętych mięśni oraz niwelowanie bólów pleców
 • poprawa stabilności ruchowej
 • i wzmocnienie mięśni szkieletowych
 • zwiększenie koncentracji i zmysłu równowagi
 • rozluźnienie kręgosłupa i stawów, a także aktywowanie produkcji mazi między stawowej.
Terapia może też być stosowana zapobiegawczo - jako działanie profilaktycznie polecane osobom dbającym o zdrowie - lub w leczeniu osteoporozy, cukrzycy oraz zaburzeń metabolizmu kostnego.
Rezonans Schumanna wywołuje idealnie doprecyzowane impulsy, które w korzystny sposób mobilizują naturalne funkcje organizmu (zakres częstotliwości wibracji pomiędzy 7,8 Hz a 23 Hz umożliwia komfortowe  ustawienie prędkości zależnie od indywidualnych cech fizycznych osoby korzystającej z tej metody). Działanie platformy opiera się na naturalnym, biodynamicznym ruchu,  który jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje skutków ubocznych i korzystnie oddziałuje na ludzki organizm. Zabiegi z wykorzystaniem platformy wibracyjnej zaleca się szczególnie osobom zmęczonym, których organizm wymaga regeneracji oraz do niwelowania skutków stresu i zmniejszania negatywnego wpływu współczesnego stylu życia. Jest to również doskonałe wsparcie innych terapii (wpływa na wzrost ich skuteczności), ponieważ metoda ta minimalizuje, a czasem nawet znosi różnorodne dolegliwości oddziałując  na układ mięśniowo – stawowy i kostny, stabilizując kręgosłup, zwiększając siłę mięśniową i wzmacniając kości.
Podczas zabiegu, który jest wykonywany na leżąco (rozluźniona pozycja na plecach z nogami ułożonymi pod określonym kątem) na całą powierzchnię ciała oddziaływają dynamiczne i harmonijne wibracje. Najlepiej wykonać serię zabiegów, zalecany czas - 15 minut. Z zabiegu na platformie powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z dużą nadwagą (ponad 200 kg), pacjenci po świeżych złamaniach lub zabiegach operacyjnych, w silnej chorobie reumatycznej, z obecnymi stanami zapalnymi w organizmie oraz z tendencją do odklejania się siatkówki.
Zabiegi z wykorzystaniem rezonansu Shumanna są nowością w Gabinetach Bioodnowy najlepszego holistycznego SPA w Polsce, którym szczyci się kompleks hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów***** w mazowieckich Chlewiskach – hotel dla dorosłych i Polskie Centrum Biowitalności.
154769935715476993571547699357
Więcej informacji na: www.manorhouse.pl/alchemia-zdrowia.php  

 

Komentarze

  Brak komentarzy do tego wpisu.
   

  Następny / poprzedni artykuł

     «« Hotel Zamek Gniew**** zmienia (...)
  Podróże w życiu piłkarza. Ile (...) »»