30 czerwca, 2013


Wakacje w wodzie – gdzie warto udać się po relaks i zdrowie

Planując wakacje nad wodą, warto zastanowić się jak chcemy spędzić wymarzony urlop. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy aktywny wypoczynek nad morzem lub jeziorem czy też spokój i relaks, które oferują ośrodki z basenami termalnymi lub mineralnymi. W każdym z tych miejsc amatorzy sportów wodnych z pewnością znajdą coś dla siebie.
Według badań, na miejsce wakacyjnego odpoczynku Polacy zdecydowanie częściej wybierają regiony słynące z wód. Obszary nadmorskie, a także rzeki i jeziora to nasze ulubione destynacje. Wiąże się to z możliwością schładzania się w wodzie, w upalne, wakacyjne dni. Nie wszyscy lubimy jednak spędzać wymarzony urlop w zatłoczonym przez innych turystów miejscu. Dlatego jeśli nie chcemy rezygnować z wakacji nad wodą, a szukamy alternatywy dla popularnych kurortów, warto zastanowić się nad wakacjami w basenach termalnych lub mineralnych.
1593953068Baseny dla relaksu i zdrowia
Osoby, które spędzają urlop w mieście traktują baseny jako jedną z form wakacyjnych atrakcji. Miejsca te są też coraz częściej nieodłącznym elementem zarówno zagranicznych, jak i polskich kurortów. Jeśli decydujemy się na wypoczynek nad basenem, warto zastanowić się czy zależy nam wyłącznie na rekreacji czy też chcielibyśmy połączyć relaks ze zdrowiem.
To drugie oferują bowiem ośrodki, w których baseny wypełnione są specjalną wodą leczniczą – jak np. wysokomineralizowana woda siarczkowa ze źródła „Malina” w Solcu Zdroju. Zasila ona Baseny Mineralne, w których kąpiel ma dobroczynne właściwości dla ciała. Aż 10% siarki zawartej w wodzie wnika w skórę i korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Obniża też cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi.
Nowe, wodne destynacje
Baseny termalne i mineralne to kolejne z wodnych destynacji dostępnych na turystycznej mapie Polski i coraz chętniej wybieranych przez Polaków. Cieszą się powodzeniem nie tylko ze względu na rekreacyjne, ale też zdrowotne właściwości. Przede wszystkim stanowią jednak doskonały kompromis dla tych, którzy nie mogą zdecydować się między urlopem nad jeziorem lub nad morzem.
Szukając destynacji na letni urlop, zlokalizowanej nad wodą, warto zastanowić się czy baseny położone w spokojnej i urokliwej okolicy nie są idealnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny.
Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju na stronie: www.basenymineralne.pl 

Napisz komentarz

autor*
e-mail*
www
opinia*
wynik dodawania*
9 i 8
 

*) pola wymagane
 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Wakacje w SPA dla seniora(...)
    Jaśnie pani malina(...) »»