11 sierpnia, 2015


Odwiedź piękny Sulejów

Sulejów nad Pilicą to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski centralnej w województwie łódzkim. Historia miasta sięga XII wieku gdzie rozwój grodu był związany z opactwem cysterskim. Prawa miejskie miasto uzyskało w połowie XIII wieku. Historia głosi, że w czerwcu 1410 r. w murach opactwa zatrzymał się Władysław Jagiełło wraz ze swoim wojskiem, w drodze na Grunwald.


Nowy burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski i jego zastępca Dorota Jankowska znają doskonale wartość tego miejsca. Pielęgnując historię i tradycję, rozwijają gospodarkę poprzez wprowadzanie nowych technologii ułatwiających życie mieszkańcom. Priorytetem tych działań jest przede wszystkim zachowanie naturalnego środowiska poprzez kształtowanie i promowanie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa.
Jedną z form promocji jest organizacja imprezy rozrywkowo-kulturalnej pt . ”Świat na głowie w Sulejowie” , która odbędzie się 12 września br. z udziałem znanych aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej, m.in. Olgi Borys, Sylwii Wysockiej, Ewy Pacuły, Elżbiety Jędrzejewskiej, Doroty Głowackiej-Lesień, Ewy Bujnowicz-Zelt, Wojciecha Majchrzaka, Jana Monczki, Macieja Kowalewskiego, Mirosława Jękota, Bartosza Żukowskiego, mających poczucie solidarności wobec nagannych praktyk zatruwających środowisko naturalne.
Oprócz licznych atrakcji sportowych pod hasłem „Trzymaj formę ponad normę” koncertów, konkursów i wystaw fotograficznych będzie miał miejsce VIP SPINNING czyli „Sulejowskie Zenolianki z Gwiazdami”/ „zenolianki” od patrona wędkarzy św. Zenona z Werony/z udziałem Gwiazd. Event zakończy pokaz mody sportowo-jesiennej na dziedzińcu hotelu „Podklasztorze”, gdzie aktorzy pokażą najnowsze kolekcje znanych projektantów.
Całość uświetni doskonały recital Olgi Bończyk.
Sulejów to miejsce dla amatorów sportów wodnych, pieszych wycieczek, ludzi ceniących ciszę i spokój. Miasto posiada dużą bazę turystyczną – noclegową licznych ośrodków wypoczynkowych oraz wyjątkowy hotel „Podklasztorze” z duchem historii w tle, mieszczący się byłym opactwie cystersów.
Hotel Podklasztorze jest unikalnym obiektem w skali światowej. Zabudowania hotelowe stanowią bowiem część dawnego XII-wiecznego Opactwa Cystersów. Goście Hotelu mogą skorzystać m.in. z basenu, spa, sauny oraz licznych atrakcji plenerowych. Aktualnie w obiekcie wyremontowano już większość pokoi hotelowych. Na przełomie roku zmodernizowana zostanie recepcja i restauracja, a sam obiekt przystąpi do prestiżowej sieci hotelowe BEST WESTERN PLUS. Planowane są dalsze inwestycje. Nie można przegapić takiej okazji i nie odwiedzić tego miejsca a przy okazji nie skosztowawszy ekologicznych produktów z cysterskiej wędzarni.
1531901969

„Świat na głowie w Sulejowie”
Program imprezy:
Sobota (12.09.2015)

8:00 - rozpoczęcie pracy biura zawodów: podpisywanie oświadczeń, opłaty startowe, odbiór pakietów startowych
9:00 - oficjalne rozpoczęcie imprezy „Trzymaj formę ponad normę”
10:00 - start Maratonu Rowerowego 50 km
10:30 - start Ultramaratonu Biegowego 50 km
11:00 - start Biegu 10 km
13:00 - dekoracja zwycięzców Biegu 10 km
14:00 - dekoracja zwycięzców Maratonu Rowerowego 50 km
16:30 - dekoracja zwycięzców Ultramaratonu Biegowego 50 km
18:00 - koniec limitu czasowego dla uczestników Ultramaratonu Biegowego 50 km
10:30 – 14:00 „Sulejowskie „Zenolianki” z Gwiazdami” VIP SPINNING czyli sportowe zawody w łowieniu ryb z m.in. Olgą Borys,
SylwiąWysocką, Elżbietą Jędrzejewską, Wojciechem Majchrzakiem, Janem Monczką , Bartoszem Żukowskim, Mirosławem
Jękotem i Maciejem Kowalewskim
../”zenolianki” od patrona wędkarzy św. Zenona z Werony/
14:00-14:30 - ważenie ryb
14:30-15:00 – zakończenie przy grillu
Podczas całego dnia towarzyszące imprezy sportowe : fitness nad zalewem, loty paralotnią, jazda konna, wyścigi kładami i
wiele innych aktywności sportowych.
20:30- 22:00 –
Wystąpienie Władz Miasta.
„Gwiazdy na Podklasztorzu”
- pokazy mody w byłym opactwie cystersów z XII wieku znanych projektantów z udziałem: Olgi Borys, Olgi
Bończyk, Sylwii Wysockiej, Ewy Pacuły, Elżbiety Jędrzejewskiej, Doroty Głowackiej Lesień, Ewy Zelt, Wojciecha
Majchrzaka, Jana Monczki, Mirosława Jękota, Bartosza Żukowskiego i Macieja Kowalewskiego.
Wręczenie nagród aktorom za uczestnictwo w VIP Spinning
Recital Olgi Bończyk
„Pokaz Baniek Mydlanych”
- w oprawie świetlno-muzycznej
22:00 zakończenie
UDZIAŁ W EVENCIE JEST BEZPŁATNY


Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/721763727946329/

 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Piersi w SPA ogólnopolski prog(...)
    Inwestycja w apartament condo (...) »»