12 czerwca, 2014


Masaże orientalne w wykonaniu terapeutek z Bali w hotelu Willa Port

Hotel Willa Port Conference & SPA****, położony w oddalonej od stolicy o jedyne 220 km Ostródzie, z początkiem czerwca wprowadził do swojej oferty masaże orientalne wykonywane przez profesjonalne terapeutki z wyspy Bali.„Oddanie się w ich wprawne ręce to niezapomniana, egzotyczna podróż do świata orientalnych masaży. Dzięki wykonywanym przez nie zabiegom można doświadczyć głębokiego relaksu, zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, przenieść się w strefę spokoju, błogości i odprężenia oraz dotrzeć do swojego wnętrza i uwolnić tłumione uczucia.” – komentuje Kamila Górecka-Kirwiel, Marketing i PR Manager Condohotels, firmy zarządzającej hotelem Willa Port.
W menu zabiegów orientalnych Willa Port dostępne są różne masaże. Klasyczny masaż tajski, będący najczystszą formą masażu o wielowiekowej tradycji, stanowi połączenie głębokiej akupresury najistotniejszych punktów ciała z elementami pasywnej jogi. Masaż Lomi Lomi Nui to niezwykły, tradycyjny hawajski zabieg nazywany „masażem troskliwych rąk”. Delikatnie, ale głęboko oddziałuje na mięśnie poprzez ciągły płynny ruch i nacisk przedramion, pobudza krążenie krwi, wspomaga przemianę materii i trawienie, zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów oraz poprawia jędrność skóry. Masaż Shiatsu to sztuka uzdrawiania dotykiem sięgająca swoimi korzeniami do starożytnych Chin i Japonii. Terapia Shiatsu, znana jako akupunktura bez igieł jest skuteczną metodą leczenia wielu problemów zdrowotnych: bezsenności, bólu kręgosłupa i głowy oraz stresu. W ofercie Willa SPA nie mogło też zabraknąć tradycyjnego masażu balijskiego, który zawiera elementy refleksologii stóp i dłoni, techniki masażu tajskiego oraz masażu głowy. Terapeutki z Bali wykonują również masaż na cztery ręce. Podczas tego zabiegu dwie masażystki posługują się tymi samymi technikami, tempem i podobną siłą ucisku na symetrycznych częściach ciała, co daje efekt niezwykłego rozluźnienia i poczucia harmonii w wymiarze fizycznym, duchowym, emocjonalnym i energetycznym. Dostępne są także masaże przeznaczone dla kobiet po ciąży skupiające się na regeneracji mięśni, stawów, skóry i ogólnej kondycji całego ciała po porodzie oraz masaże dla seniorów nakierowane na rozwiązywanie problemów rozwijających się wraz z wiekiem, tj. bólami artretycznymi czy reumatycznymi. Centrum spa&wellness hotelu oferuje również klasyczne zabiegi spa na ciało i twarz i jest wyposażone w basen solankowy z przeciwprądem, wanny jacuzzi, saunę i łaźnię parową.

1638989397Od starożytności masaż był uznaną i cenioną metodą utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. W poszczególnych regionach świata, przez setki lat, rozwinęły się jego różne techniki. Masaże orientalne to jednak nie tylko fizyczna praca na ciele, ale spojrzenie na człowieka jako całość, z jego strefą duchową i energią włącznie, dlatego łatwiej je „poczuć” niż opisać. Celem terapii orientalnych jest uwolnienie od stresów i napięć, przywrócenie równowagi wewnętrznej i harmonijnego przepływu energii oraz zapewnienie głębokiego relaksu. Masaż ma także znaczące działanie zdrowotne: likwiduje napięcie nerwowe i mięśniowe, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, poprawia krążenie, łagodzi dolegliwości układu oddechowego i nerwowego, a także zwiększa wydolność fizyczną i umysłową. W trakcie masażu, wykonywanego przedramionami i dłońmi, wykorzystuje się ciężar ciała, dynamiczne ruchy oraz naturalne, ciepłe oleje. Dotyk może być zarówno delikatny jak i bardzo mocny. Podstawowa zasada mówi, że nie może boleć tylko relaksować i uzdrawiać. Zabieg wykonywany jest w rytm odpowiednio dobranej muzyki.

 

Napisz komentarz

autor*
e-mail*
www
opinia*
wynik dodawania*
9 i 1
 

*) pola wymagane
 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Luksus na Ptasiej Wyspie (...)
    Kręgosłup w potrzebie(...) »»