29 grudnia, 2019


Korea Północna otwiera Yandgdok nowy resort SPA z gorącymi źródłami i centrum kulturalno-rekreacyjnym.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w grudniu tego roku nadzorował otwarcie gorących źródeł Yangdok i ośrodka narciarskiego.
Budowa ośrodka została okrzyknięta zwycięstwem nad trudnościami niesionymi przez „wrogów” kraju i znaczącym osiągnięciem budowlanym ukończonym w „niecały rok”.
Przygotowania do budowy rozpoczęły się jesienią 2018 r., a samą budowę ośrodka rozpoczęto tej wiosny, jego ukończenie pierwotnie zaplanowano na październik, ale później przeniesiono go na grudzień.

„Jego otwarcie w grudniu zwiastuje chęć przyciągnięcia zagranicznych turystów jeszcze w tym sezonie zimowym” - podaje agencja.

„Ośrodek gorących źródeł jest połączonym z obiektem do terapii wodą oraz wielofunkcyjnym kompleksem sportowo-kulturalnym sprzyjającym promocji zdrowia ludzi i ich rekreacji” - donosi koreańska centralna agencja informacyjna (KCNA).

1593954325

Jest to „kurort miejski”, który obejmuje kąpiele w budynkach, jak i zewnętrzne, „nowoczesne zaplecze usługowe, jedno- i wielopiętrowe domy mieszkalne, tereny narciarskie, park jeździecki itp. Doskonały pod względem sztuki budowlanej, wzajemności, powiązań komunikacyjnych i praktyczności, jest także przyjazny dla środowiska”

Projekt jest pokazem ducha Juche lub „ducha samowystarczalności”, wskazując, że jego ukończenie jest sukcesem w obliczu międzynarodowych sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej. „Pomyślne ukończenie ośrodka jest wyraźnym przejawem potęgi jednomyślnej jedności Korei, która przełamuje wszelkie trudne wyzwania dzięki silnej jedności przywódcy i narodu” - powiedział.

1593954325

Dodał, że Korea Północna wraz z zakończeniem „po raz kolejny oświadczyła światu, że stały rozwój i dobrobyt można osiągnąć nawet przy najgorszych przeciwnościach losu”.

Kim Dzong Un zwiedził obiekty po ceremonii, jak informuje KCNA, gdzie na miejscu oglądał sprzęt narciarski, wjechał wyciągiem narciarskim na szczyt wzgórza i odwiedził „park jeździecki i stajnie ”

1593954325

W oficjalnej telewizji północnokoreańskiej wyemitowano również program z ceremonii otwarcia ośrodka. Kim pojawił się na ceremonii w swoim nowym SUV-ie Lexusa. Kim rozmawiał z ludźmi w wannie z hydromasażem, samotnie jeździł na wyciągu narciarskim i pozował z dziećmi ubranymi w strój jeździecki.

1593954325

Program zakończył się fajerwerkami nad stokami narciarskimi oraz paradą żołnierzy i ludnością cywilną w dopingujących kolorowych strojach narciarskich.
 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Naturalne kosmetyki oparte na (...)
    Nocne saunowanie w Manor House(...) »»