14 marca, 2019


KOKTAJL MŁODOŚCI - CZEREŚNIOWE ODŻYWIENIE

Czereśnioterapia o działaniu antyoksydacyjnym chroni komórki i materiał genetyczny (DNA) skóry przed działaniem wolnych rodników, będących jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia i niszczenia się skóry, jak i całego organizmu.Wolne rodniki to aktywne cząsteczki, których nadmiar powstaje m.in. pod wpływem promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, zanieczyszczeń środowiska i niektórych leków.
Miarą określającą siłę działania antyoksydacyjnego danego składnika lub produktu jest jednostka ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity). Im wyższa wartość ORAC, tym większa siła niszczenia wolnych rodników przez dany składnik. Czereśnie wykazują w badaniach wyjątkowo wysokie wartości ORAC, dlatego zaliczane są do tak skutecznych antyoksydantów.

Olej z pestek czereśni zaliczany jest do lekkich olejów, szybko wchłaniających się w skórę o własnościach nawilżających. Jest to olej ceniony za obecność licznych składników antyoksydacyjnych, zwalczających wolne rodniki, w tym witaminy E w postaci alfa i gamma tokoferolu, witaminy A i flawonoidów. Dodatkowo olej z pestek czereśni zawiera unikalny kwas eleostearynowy, który pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego absorbującego promieniowanie UV. Jest to olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9. Obecny w oleju kwas oleinowy odpowiada za jego lekkość oraz sprzyja penetracji składników aktywnych w głąb skóry. Kwas linolowy poprawia barierę lipidową skóry, nawilża oraz reguluje pracę gruczołów łojowych skóry.
Olej z pestek czereśni polecany jest do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, podrażnionej, wymagającej nawilżenia, także delikatnych
okolic oczu.

Sproszkowany owoc czereśni jest bogatym źródłem antocyjanin- flawonoidów o czerwonym kolorze, które nadają czereśniom ich charakterystyczną barwę. Antocyjaniny posiadają działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalnie oraz wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Zawiera także witaminę A (beta-karoten), witaminę C i K, kwas foliowy, antocyjaniny, flawonoidy (kwercetyna),
elagotaniny, fitosterole, pektyny, cukry (fruktoza, glukoza), aminokwasy (glicyna, seryna, kwas glutaminowy, aspartynowy), kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy), minerały (potas, mangan, wapń, fosfor, magnez, żelazo)
1591482844
produkt/ usługa dostępna w Talaria Resort & SPA, www.talaria.pl

 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« BALSAM DO CIAŁA MIRRA I KADZID(...)
    PEELINGUJĄCYMASAŻ CIAŁA – RELA(...) »»