15 czerwca, 2016


Egzotyczne wakacje w kraju

Jak podają statystyki w bieżącym roku duża część polskich turystów zrezygnowała ze względów bezpieczeństwa z egzotycznych podróży. Odrobinę egzotyki można znaleźć jednak w kraju.
Od wielu lat w ofercie zabiegów SPA Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA znajdują się najskuteczniejsze zabiegi i rytuały z różnych zakątków świata. -Tego lata poszliśmy o krok dalej, sprowadziliśmy do naszego hotelowego SPA terapeutów z egzotycznej  wyspy Bali- informuje Paulina Kaleta, dyrektor Hotelu Mercure w Dosłońcu.   W ten sposób dajemy naszym gościom możliwość skorzystania z ich ogromnego doświadczenia i  niezwykle skutecznych technik masażu- dodaje Paulina Kaleta.     

Dlaczego masaż?

Masaż to jedna z najstarszych dziedzin w medycynie a jego początki wiążą się ściśle z kulturą Indii i Chin, gdzie stanowi on początkowo element rytuału religijnego. W chińskiej księdze Kung-Fu  już 3000 lat p.n.e. istnieją wzmianki o  leczniczym działaniu masażu.
Masaż jest doskonałym sposobem na odzyskanie równowagi psychicznej, uwolnienie od stresu. Zmniejsza on nie tylko dolegliwości bólowe i uelastycznia stawy, ale także przyśpiesza krążenie krwi i limfy oraz wspomaga wydalanie produktów nieprawidłowej przemiany materii. Po masażu nasza skóra uelastycznia się staje się bardziej jędrna. Masaże poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego, pobudzają system immunologiczny organizmu, a przede wszystkim wspomagają leczenie nerwic, bezsenności, stanów zmęczenia i depresji.

Tradycyjny masaż balijski

Wyspa Bali tak jak i znaczna część Azji znajduje się od starożytności pod wpływem cywilizacji Indii i Chin. Tu terapia dotykiem jest nieodłącznym elementem kultury, a przekazywane z pokolenia na pokolenie techniki masażu  czynią terapeutów z wyspy Bali jednymi z najlepiej wykształconych i najbardziej cenionych specjalistów na świecie. 
Masaż balijski stanowi kombinację kilku azjatyckich technik, czerpie między innymi z ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz  masażu relaksacyjnego, aromaterapii i jogi. Masaż balijski charakteryzuje się głębokim oddziaływaniem dłońmi na mięśnie naszego ciała i tym różni się od klasycznego masażu europejskiego. Dzięki intensywności stosowanych metod terapeuci docierają w głąb mięśni osiągając w ten sposób doskonały efekt leczniczy. Podczas zabiegu uciskane są pewne punkty ciała i wykonywane ruchy uciskające.
Płynne, lecz mocne i głębokie ruchy terapeuty rozluźniają i uwalniają napięcia oraz poprawiają krążenie krwi a co za tym idzie poprawia się przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Technika ta poprawia krążenie krwi, i limfy a silny ucisk rozluźnia zblokowane mięśnie. Masaż oddziałuje także na tkankę łączną, m.in. ścięgna, i jest niezwykle skuteczny w terapii urazów sportowych.

Dla kogo balijska terapia?
Masaż balijski wykonywany przy dźwiękach muzyki  oraz z zastosowaniem aromatycznych olejków eterycznych takich jak jaśminowy, bergamotowy, różany, ylang-ylang oddziałuje  uspakajająco i relaksacyjnie wprowadzając ciało i umysł w stan pełnej harmonii.
Polecany jest w szczególności osobom spędzającym wiele godzin przed komputerem, odczuwającym stres, niepokój czy depresję a także osobom z bólami kręgosłupa i uprawiającym sport.  Tego typu masaże sprawdzają się przy migrenach i innych bólach głowy, a także przy bezsenności. Masaż balijski stosowany jest przy chronicznych i ostrych dolegliwościach oddechowych wywołanych astmą lub alergią. 
Przeciwwskazaniem do  stosowania tego typu masażu jest ciąża, choroby serca, nerek i wątroby, zaburzenia krążenia, menstruacja, choroby skóry.
Tego lata warto skorzystać z  oferty egzotycznych zabiegów w bezpiecznym dla nas otoczeniu. Doskonale skomponowane rytuały z masażami, kombinacje sprawdzonych technik z całego świata z relaksującymi zapachami, stemple ziołowe, olejki eteryczne, ciepło świecy czy kamieni wulkanicznych pozwolą nam uwolnić się od stresu i przyniosą ukojenie, relaks i dodadzą sił do pracy po wakacjach.

1600733889

materiał prasowy
Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

www.dosloncespa.pl

 

 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« SPA na wakacje – jakie zabiegi(...)
    GLOBALL WELLNESS DAY w Poziom(...) »»