31 sierpnia, 2020


Dotyk Anioła, czyli autorska linia kosmetyków Sielsko Anielsko Wellness & SPA dla tych, którzy chcą doświadczyć natury na własnej skórze.

Misją Sielsko Anielsko Wellness & SPA położonego w Hotelu Bania**** Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej jest holistyczne traktowanie człowieka oraz przybliżenie go do tego, co na Podhalu najcenniejsze: natury. Z jego właścicielką, dr Katarzyną Dziubasik, rozmawiamy o autorskiej linii kosmetyków Dotyk Anioła, która powstała po to, aby przynosić relaks i wyciszenie.

Czy zastanawiając się nad stworzeniem swojej własnej marki kosmetycznej, od początku wiedziała Pani, że powinna ona być związana z Podhalem i Białką Tatrzańską?

Tak. Od początku wiedzieliśmy, że pójdziemy właśnie w tym kierunku. Po pierwsze dlatego, że mocne zakorzenienie w naturze jest wpisane w koncepcję całego Resortu Bania i Sielsko Anielsko Wellness & SPA. Po drugie, znajdujemy się w samym sercu Podhala, a to zobowiązuje nas do działania zgodnie z duchem tego miejsca. Nie bez znaczenia było także moje wykształcenie. Jestem chemikiem i świadomość, że spora część tego, co nas otacza, jest chemiczna i syntetyczna, jeszcze bardziej zbliżyła mnie do filozofii zdrowego trybu życia. To zresztą podejście bliskie całej mojej rodzinie, a także naszym klientom, którzy tę wieź z naturą bardzo sobie cenią.

Podstawą kosmetyków z serii Dotyk Anioła jest lanolina, pozyskiwana z owczej wełny. Skąd ten wybór?

Jesteśmy w górach, więc szukaliśmy składników, które będą z tym miejscem związane. Mówiąc Sielsko Anielsko, wyobrażamy sobie podhalańskie hale i pasące się na nich owce.  Nawiązanie do lokalności i właściwości lanoliny sprawiły, że zdecydowaliśmy się wykorzystać ją jako podstawę do naszych kosmetyków. Dla mnie jako chemika bardzo ważne było jej naturalne pochodzenie, ale także odżywcze działanie. Lanolina w kosmetologii pełni funkcję tzw. promotora przejścia, a więc upraszczając: ułatwia innym składnikom aktywnym przenikanie w głąb ludzkiej skóry. Jednocześnie świetnie wpływa to na jej kondycję i nawilżenie, a także chroni przed czynnikami zewnętrznymi jak temperatura czy deszcz. Co ciekawe, to substancja, której budowa jest bardzo zbliżona do naturalnego płaszcza lipidowego naszej skóry. Podsumowując, na decyzję o zastosowaniu lanoliny złożyło się jej naturalne pochodzenie, regionalne skojarzenie, ale przede wszystkim wiedza chemiczna o jej zastosowaniu.

Balsam, płyn do kąpieli, peeling - to wszystko kosmetyki, które pozwalają się zrelaksować, odpocząć. Czy taki cel przyświecał projektowani serii Dotyk Anioła?

Zdecydowanie. Według mojej filozofii SPA to miejsce, które nastawione jest na wellness. Holistyczne podejście do człowieka, czyli zamiar wpływu nie tylko na ciało, ale i duszę, towarzyszyło nam podczas pracy nad kosmetykami. Zamysł był taki, aby korzystanie z nich przynosiło nam chwilę zatrzymania i relaksu. Dlatego tak ważny był zapach, nad którym pracowaliśmy bardzo długo i który stanowił dla nas niesamowite wyzwanie. Myślę, że ten element pracy nad produktem kosmetycznym spędza sen z powiek niejednemu biotechnologowi.
Wszystkie produkty mają wyraźną, cytrusową nutę, która kojarzy się w sposób bardzo orzeźwiający i przywołuje skojarzenia z wakacjami.

Dlaczego akurat taki zapach?

Klientami naszego SPA są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Trudność polegała więc na tym, żeby stworzyć zapach unisex, który będzie wyjątkowy, a jednocześnie na tyle uniwersalny, aby spodobać się obu grupom. Warto też pamiętać, że dobry zapach to taki, który nam nie przeszkadza i nas nie męczy. Właśnie ta cytrusowa świeżość oraz poczucie odprężenia sprawiają, że każdy czuje się z nimi dobrze. Poza tym, od samego początku działalności Sielsko Anielsko jednym z najczęściej używanych przez nas składników była trawa cytrynowa i wiedzieliśmy, że ten aromat dobrze kojarzy się naszym klientom. Dostarcza nam ją firma, która pozyskuje składniki aktywne z Alp, więc motyw górski także został zachowany.

Coraz więcej osób kupując kosmetyki, zwraca uwagę na to, jak długa (a raczej jak krótka) jest lista składników. Jak to wygląda w przypadku serii Dotyk Anioła?

U nas ta lista jest bardzo krótka i naturalna. Mamy kilka głównych składników jak wspomniana już lanolina czy wyciąg  z maku. Oprócz tego różnego rodzaju wyciągi olejowe np. z awokado czy makadamia. W produktach znajdziemy wszystko to, dzięki czemu możemy się zrelaksować i odżywić nasze ciało bez dostarczania mu zbędnych substancji.

O Sielsko Anielsko Wellness & SPA
Strefa SPA w Hotelu Bania**** Thermal & Ski podzielona jest na dwie części: Sielsko i Anielsko.  Strefa gabinetowa przeznaczona jest do pielęgnacji ciała. Do dyspozycji gości oddaje się tutaj 7 pokoi zabiegowych, wśród nich gabinet dla dwojga, salon fryzjerski oraz bibliotekę. Część wellness koncentruje się natomiast na odprężeniu i poprawie samopoczucia. Znajdziemy tutaj cztery innowacyjne sauny, jakich w Polsce nie ma zbyt wiele. Wizytówką Sielsko Anielsko Wellness & SPA jest sauna chlebowa, w której goście relaksują się, wdychając zapach piekącego się chleba na naturalnym zakwasie. Znajdziemy tutaj także saunę jodłową, gdzie zapach lasu i naturalne olejki eteryczne pełnią funkcję delikatnej kuracji dróg oddechowych. Goście mogą skorzystać tutaj także z sauny fińskiej i kamiennej parowej oraz pokoju relaksu.

Kontakt:
www.hotelbania.pl, rezerwacja@hotelbania.pl
https://www.facebook.com/sielskoanielskoSPA/

163899170516389917051638991705163899170516389917051638991705163899170516389917051638991705

 

Napisz komentarz

autor*
e-mail*
www
opinia*
wynik dodawania*
10 i 6
 

*) pola wymagane
 

Komentarze

    Brak komentarzy do tego wpisu.
     

    Następny / poprzedni artykuł

       «« Wszystkie kolory jesieni w SPA(...)
    Las na talerzu (...) »»