22 stycznia, 2009


Domowe kosmetyki na bazie miodu!

Podczas zimy skóra staje się wysuszona i podrażniona, a włosy, często ukryte pod czapką, tracą swój naturalny blask.

Żeby zminimalizować skutki szkodliwego działania wiatru i mrozu, warto pokusić się o przyrządzenie własnej gamy kosmetyków.

Naturalne, proste w przygotowaniu, i co najważniejsze bogate w składniki odżywcze preparaty, to idealny sposób na zaspokojenie potrzeb każdego rodzaju skóry.

 

Co istotne, ich aromat i świeżość sprawią, że codzienna pielęgnacja stanie się czystą przyjemnością. Aby to udowodnić, ekspert kampanii „Życie miodem słodzone”, dr Maria Noszczyk, poleca swoje przepisy na domowe kosmetyki na bazie miodu! Receptury przygotowane przez specjalistę to gwarancja pielęgnacji najwyższej jakości.

 

Przepisy dr Marii Noszczyk na domowe kosmetyki z miodem

 

Maska dla skóry suchej

Nawilżająca maska dla skóry suchej i szorstkiej: 3-4 łyżki serka homogenizowanego; żółtko; 2 łyżeczki miodu. Wszystkie składniki mieszamy. Nakładamy maskę na umytą, osuszoną skórę. Zostawiamy na 20 minut. Zmywamy letnią wodą. Do maski można dodać ½ łyżeczki cynamonu. Będzie miała właściwości rozgrzewające. Świetnie nadaje się do pielęgnacji suchej i spierzchniętej skóry na dłoniach. Działa także wybielająco.

 

Maska peelingująca do ciała

Odżywczy peeling do ciała: 3-4 łyżki mielonych migdałów lub orzechów; 1 łyżeczka soku z cytryny; 5-6 łyżek płynnego miodu. Składniki mieszamy aż do uzyskania półpłynnej konsystencji (w razie potrzeby dolewając miód). Delikatnie wcieramy w skórę. Zmywamy po kilku minutach.

 

Peeling do ciała

Miodowy peeling do ciała na jesienne wieczory: 100 dag soli gruboziarnistej; 150 ml miodu. Wymieszać miód z solą. Rozgrzać ciało w saunie lub ciepłej kąpieli. Wcierać peeling okrężnymi ruchami. Zmyć letnią wodą.

 

Ekspert kampanii „Życie miodem słodzone” dr Maria Noszczyk

Dr Maria Noszczyk to autorytet w branży kosmetyki i dermatologii. Współautorka dwóch książek poruszających zagadnienia z dziedziny medycyny estetycznej. Z bratem – drem hab. n. med. Bartłomiejem Noszczykiem – chirurgiem plastycznym, wydała książkę – „Medycyna Piękności”, zaś we współpracy z Katarzyną Bosacką – redaktorką Wysokich Obcasów „Cenę Urody”. Od 2002 roku prowadzi w Warszawie Lecznicę Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus. Dodatkowo pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Dr Maria Noszczyk jest założycielem, polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz członkiem European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD). Zasiada również w zarządzie nowopowstałego Polskiego Towarzystwa Medycyny przeciwstarzeniowej Anty-Aging.

 

O kampanii „Życie miodem słodzone”

Projekt „Życie miodem słodzone” jest ogólnopolską kampanią edukacyjną na rzecz promocji naturalnego miodu i produktów pszczelich. Kampania, która rozpoczęła się w lutym 2008 r., jest realizowana w ramach mechanizmu „Wsparcia działań promocyjnych i informacyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych Unii Europejskiej. I będzie trwała przez dwa lata. Głównym celem działań jest upowszechnienie spożycia miodu w Polsce, przełamanie sezonowości konsumpcji oraz budowanie świadomości konsumentów na temat różnorodności odmian i zastosowań miodu. Organizatorem kampanii „Życie miodem słodzone” jest Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych – ogólnopolska organizacja branżowa, której celem jest integracja środowiska pszczelarskiego oraz praca na rzecz rozwoju i ochrony pszczelarstwa (www.pszczelarze.zawodowi.pl). Projekt kampanii finansowany jest ze środków Unii Europejskiej (50%), Rzeczpospolitej Polskiej (30%) oraz Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych (20%). Więcej informacji na temat kampanii „Życie miodem słodzone” na stronie internetowej. www.zyciemiodemslodzone.info

 

Źródło: www.solarium.net.pl "SOLARIUM & Fitness" nr 4/2008
 

Napisz komentarz

autor*
e-mail*
www
opinia*
wynik dodawania*
9 i 1
 

*) pola wymagane
 

Komentarze

  • lilka (18 lutego, 2011)
    ja mam swoja ulubioną maseczkę dla cery wrażliwej i gorąco ją polecam :) Maseczka odświeżająco-ściągająca do cery wrażliwej Płatki owsiane zalać gorącym naparem z herbaty Irving Superior Green lub Irving Daily Superior Black. Odstawić do ostygnięcia. Odlać nadmiar płynu, jeśli pozostanie. Papkę o temperaturze pokojowej nakładać na skórę jako maseczkę (pozostawić na 10-15 minut, potem zmyć ciepłą wodą lub letnim naparem z herbaty) lub wykorzystywać do oczyszczania skóry. Jeżeli wykorzystamy czarną herbatę (Irving Daily Superior) maseczka będzie miała silniejszy efekt ściągający niż w przypadku wykorzystania herbaty zielonej (Irving Superior Green).
 

Następny / poprzedni artykuł

   «« Wędka & SPA(...)
Naturalne lekarstwo - masaż(...) »»