Statuetka SPA PRESTIGE DESIGN AWARD wręczona

SPA PRESTIGE DESIGN AWARD to konkurs rozpoczęty w czerwcu 2012 z inicjatywy firmy COMFORTUM (znanej z portalu www.spahotele.pl i magazynu SPA-Info), który promuje najlepsze obiekty hotelarskie i DAY SPA wyróżniające się pod względem DESIGNU, ciekawej architektury i funkcjonalności.

Ideą, jaka przyświecała organizatorom podczas tworzenia koncepcji konkursu było przedstawienie i promocja najciekawszych zrealizowanych dotychczas pomysłów dotyczących designu w obiektach SPA & Wellness w Polsce. Comfortum chciało zwrócić uwagę mediów i opinii publicznej na nowatorskie projekty, ciekawy design i piękno budowli oraz wnętrz, którymi się otaczamy.

1628096681Jak mówi P. Polka (właściciel): „Budujemy nowoczesną platformę komunikacji z klientami, mediami i opinią publiczną poprzez pokazanie i poddanie pod głosowanie niezależnego Jury najlepszych miejsc, w których design i funkcjonalność postawione są na pierwszym miejscu, zwracając jednocześnie uwagę na jakość świadczonych usług i charakter obiektów”.

Podczas międzynarodowego „Europejskiego Kongresu SPA” w Warszawie organizowanego przez Europejską Fundację SPA wręczono I nagrodę w tej edycji: BEST DESIGN HOTEL & SPA.
Jury przyznało tę nagrodę hotelowi:

NARVIL CONFERENCE & SPA

1628096681


Hotel Narvil to naprawdę godny tej nagrody zwycięzca przyznał dr Rafał Rouba z UJ (członek Jury). Pozostali członkowie Jury również bardzo pozytywnie ocenili Narvila: Aneta Muller doceniła  wspaniałe przenikanie natury, Arkadiusz Dawidowski – doskonale zaprojektowaną część spa, której wnętrza wypełnia wszechogarniająca żywa roślinność, Iwona Galacka – bardzo nowoczesną bryłę, która mimo nowoczesnych form, pięknie komponuje się z otoczeniem, a otoczenie” wchodzi” do środka hotelu, jest zdecydowanie oryginalne i warte wyróżnienia. Marię Pawlik z Yasumi zachwyciła architektura, która zapiera dech w piersiach. Paweł Polka określi obiekt jako jedyny taki w Polsce, w którym oryginalność króluje. Kilkunastu innych członków – znanych architektów, konsultantów hotelowych i branżowych SPA również pozytywnie oceniło Narvila, który zdecydowanie wyprzedził inne obiekty w klasyfikacji.

Jean Guy de Gabriac – jeden z wykładowców kongresu, światowy konsultant SPA przyznał w wywiadzie udzielonym portalowi www.spa-info.pl , że design odgrywa coraz większą rolę w hotelarstwie SPA. Jean Guy jest również jednym z jurorów World SPA & Wellness Awards i właśnie w tym konkursie zwraca się szczególną uwagę na kwestie design'u, funkcjonalności i aranżacji wnętrz. SPA PRESTIGE DESIGN AWARD to na pewno unikalny projekt na skalę europejską, jeżeli nie światową.

Hotel Narvil - położony malowniczo i łączący w sobie wiele elementów eko, jak i najnowszych trendów architektonicznych, w pełni zasługuje na miano designerskiego obiektu.

Hotel NARVIL Conference & Spa, to wyjątkowe miejsce, które od samego początku posiada spójną koncepcję oraz filozofię. Wszystko zaczęło się od Narwi, która to stała się inspiracją do stworzenia nazwy hotelu oraz znaku firmowego. Obiekt zlokalizowany jest w siedmio-hektarowym zadrzewionym terenie. W jego sąsiedztwie płynie Narew, budynek otacza pełna wody fosa, a tuż przed hotelem w sztucznym zbiorniku pływają ryby.

O związku NARVILU z naturą i wodą przypominają także kaskady rozmieszczone w wielu miejscach działki. Z hotelowego basenu oraz okien apartamentów rozpościera się widok bezpośrednio na rzekę.

1628096681


Wybór lokalizacji, w dużym stopniu niezmienionej przez rozwiązania cywilizacyjne pomógł wkomponować obiekt w naturę. W czasie budowy nie został naruszony ekosystem, a wszystkie drzewa znajdujące się na terenie zostały objęte szczególną opieką. Na hotelowym patio, pozostało 18 naturalnie rosnących w tym miejscu lip. Ściany hotelu zostały wkomponowane w naturalną przestrzeń między drzewami. Na kolejnym patio pozostał stary dąb, w cieniu którego powstało miejsce wypoczynkowe. Drzewa znajdujące się na terenie stały się również inspiracją dla architektów, którzy stworzyli niepowtarzalną ścianę organiczną, otaczającą salę balową. Ściana ta swoim wyglądem przypomina przecinające się gałęzie drzew. 

Projekt zakłada harmonijne wtopienie nowoczesnej bryły obiektu w otaczającą przyrodę. Ściana organiczna, zielone tarasy, otaczający strumień wokół budynku i drzewa komponują się z naturą. To nowa formuła w centrach konferencyjnych: dbałość o zdrowy, aktywny sposób spędzania czasu, zarówno zawodowego jak i prywatnego. Indywidualny wystrój apartamentów i ich położenie stwarzają idealne miejsce do luksusowego wypoczynku.

Punktem wyjścia jest idea wielkiego powrotu do natury, ciszy, minimalizmu form, dotyku przyjaznej i niekrępującej obecności drugiego człowieka.

1628096681


Miejsce to odpowiada na potrzeby i pragnienia człowieka. Poprawa sylwetki, relaks, balans energetyczny. Koncepcja zakłada stworzenie przestrzeni, w której zaistnieje szeroki wachlarz zabiegów i rytuałów bazujących na unikalnych masażach i produktach gwarantujących niecodzienne doznania i najwyższą jakość. To podróż Wellness dookoła świata. Punktem odniesienia i inspiracją do stworzenia Spa jest bogactwo wielu kultur i tradycji terapeutycznych Wschodu i Zachodu, które leżą u podstaw holistycznej koncepcji pielęgnacji, w której współczesny człowiek szuka źródeł szczęścia i harmonii obejmującej duszę i ciało.

Comfortum – od ponad 8 lat jest wyspecjalizowaną firmą marketingową w promocji obiektów SPA w Polsce, posiada sieć portali internetowych o tematyce SPA & wellness m.in. spahotele.pl , spa-info.pl , s-p-a.info , spa-konferencje.com , przepisy-wellness.pl. Od 2009 roku COMFORTUM certyfikuje w Polsce hotele SPA & Wellness. Jest także organizatorem największego, polskiego plebiscytu SPA Prestige Awards, w którym klienci hoteli SPA wybierają najlepsze obiekty i DAY SPA. Następna już 8 edycja zaczyna się w październiku 2013.

Więcej o konkursie i następnej edycji: www.design.spa-prestige.pl
Inne artykuły w tej samej kategorii: