Pałac Na Wodzie

1. Pałac na Wodzie - to duży, rozwijający się projekt hotelowy SPA. Jak powstał?
Pierwsze podejrzenie, że w tym regionie występują wody geotermalne wzięło się ze źródeł cieplickich. Właściciele pałacu, zainspirowani wydajnością ich źródła oraz brakiem podobnych pomysłów w całym południowo-zachodnim obszarze Polski, zdecydowali się przeprowadzić prace badawcze na własny koszt, wspólnie z uczelniami np. Politechnika Warszawską, czy Krakowskim AGH. Okazało się, że jest 70% szans na znalezienie wody termalnej we wskazanym miejscu. Woda na dzień dzisiejszy ma koncesjonowaną wydajność 500 000l na dobę, temperaturę wypływową ponad 45oC, która w ramach eksploatacji może ulec podwyższeniu.
Na podstawie tego odwiertu zdecydowano o rozbudowie kompleksu.
2 Jak będzie rozwijał się w przyszłości?
Rynek wymusza na nas poszukiwania nowych możliwości zorganizowania czasu naszym gościom, którzy oczekują czegoś więcej.
Jesienią tego roku rusza budowa kompleksu basenów  z wodą  termalną. Nasz projekt obejmuje cztery baseny (zewnętrzny, wewnętrzny  połączony z częścią zewnętrzną, brodzik dla dzieci i jacuzzi). Z basenami i ich wodnymi atrakcjami będzie sąsiadować sala do ćwiczeń oraz sala fitness. Łączna powierzchnia to 500 m2. Realizacji tego projektu od samego początku poświęca się wiele uwagi aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy. Droga od pierwszego pomysłu do realizacji nie jest krótka, mamy jednak doskonały zespół projektowy, który konsekwentnie będzie dążył do jego realizacji. Kolejną inwestycją mająca na celu uatrakcyjnienie oferty będzie  powiększenie naszego centrum spa o dział rehabilitacji .Utworzone zostaną gabinety fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii oraz trzysegmentowa kriokomora. Już na etapie inwestycji wyposażamy gabinety w profesjonalny sprzęt, powiększamy nasz zespół rehabilitantów. Dążymy zatem do tego, aby nasze działania przyczyniły się również do poprawy zdrowia naszych gości.
3 Na czym skupiacie się państwo w swojej ofercie?
Każdy hotel  Spa ma określoną misję działalności. Naszą ofertę  kierujemy do szerokiej gamy klientów. Profilujemy ją tak, aby odpowiadała potrzebom zarówno gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych oraz do gości z zewnątrz. Mówiąc o naszym Spa nie sposób nie wspomnieć o głównych wartościach naszych marek kosmetycznych Skeyndor i Kurland, z którymi związani jesteśmy od początku powstania instytutu kosmetycznego. Chciałabym podkreślić ,że nasze Spa ma trochę inny charakter niż typowe centra Spa w regionie. Oprócz szeroko rozwiniętej  oferty holistycznej, stworzyliśmy program z zakresu medycyny estetycznej. Tegoroczną nowością są wprowadzone pakiety wspomagające proces odchudzania przy pomocy fali akustycznej, pakiety laserowego  fotoodmładzania i epilacji. Wielokierunkowe działania poszerzają krąg odbiorców, jednocześnie promują i budują wizerunek naszego spa.
4 Czy to hotel dla każdego?
Wyznacznikiem wysokiej jakości usług hotelowych jest grupa klientów, którzy doceniają hotelarstwo historyczne. Goście, którzy systematycznie odpoczywają w górach oraz doceniają relaks w Spa i wellness. Są to głownie goście indywidualni, którym nie tylko odpowiada oferta naszego hotelu, ale też jego lokalizacja nieco na uboczu, a jednocześnie w niezwykle atrakcyjnej turystycznie Kotlinie Jeleniogórskiej. Goście indywidualni stanowią 70% naszego obłożenia, przeważnie w weekendy, sezonie urlopowym, w okresach świątecznych. W miesiącach, w których aktywność gości indywidualnych słabnie, specjalizujemy się w organizacji spotkań szkoleniowych i grup zorganizowanych. Mamy wiele możliwości oprócz wielu atrakcji, oferujemy także wachlarz zabiegów kosmetycznych, możliwość korzystania z sauny fińskiej, parowej, infra-red, a w niedługim czasie także z basenów termalnych.
5. Jakie zabiegi SPA szczególnie rekomendujecie?
Większość zabiegów w naszej ofercie to terapie  autorskie, bazujące na dobroczynnych właściwościach ziół. Są to m.in. peelingi z zastosowaniem kwiatów lawendy, okłady ziołowe, kąpiele w płatkach róż i kozim mleku. Filozofia Spa w dużym stopniu zdominowana jest przez różnego rodzaju susze ziołowe, które łączy się z maskami olejkami. W gabinetach pracujemy na wysokiej jakości profesjonalnych kosmetykach pielęgnacyjnych marek Skeyndor i Kurland. Ofertę zabiegową uzupełniają zabiegi nowoczesnej technologii. Posiadamy urządzenia do mikrodermabrazji, likwidacji cellulitu Decell, laser Mediostar i Reaction. To rewolucja w odmładzaniu i modelowaniu sylwetki. Taki stan rzeczy został starannie przemyślany. A zgodnie z założeniami Spa  ma być również dostępne dla klientów z zewnątrz.
6. Na Dolnym Śląsku to prawdopodobnie pierwszy projekt termalny w okolicy?
Tak, szczególnie biorąc od uwagę skalę wykorzystania wód geotermalnych, śmiało możemy stwierdzić, że będzie to jedyny obiekt w Polsce, który w tak wielu aspektach wykorzysta wodę termalną. Stawiamy na samowystarczalność oraz ekologię: kompleks ogrzewany będzie za pomocą wody geotermalnej, korzystać będziemy z  własnego ujęcia zimnej wody pitnej, ekologicznej oczyszczalni ścieków, własnej pralni, stworzymy wyjątkowy ekosystem na bazie terenów zielonych oraz wodnych będących częścią kompleksu, ekologiczną szklarnię ogrzewaną oraz nawadnianą wodą geotermalną, zaopatrującą kompleks w warzywa z własnej uprawy.
Nie bez znaczenia jest także sam skład wody termalnej, bogatej w  szczególności w związki siarki, w postaci siarkowodoru, związkach fluoru oraz gazu promieniotwórczego - radonu. Wszelkie związki mieszczą się w normach, które klasyfikują źródło jako lecznicze, w szczególności pod względem chorób skóry, stawów, krążenia, zaburzeń systemu nerwowego, a regularne kąpiele pomagają w niwelacji chorób związanych ze starzeniem np. Alzheimera.
7. Czy w samych pokojach hotelowych można poczuć magię miejsca, zabytkowego pałacu?
Pałac na Wodzie Emotions & Thermal SPA jest przykładem wnętrza, w którym architekt mógł zrealizować wyjątkowo designerską wizję. Wytyczną inwestora było stworzenie miejsca, w którym styl klasyczny mieszałby się z nowoczesnością. Sercem tej inwestycji jest bowiem XVIII-wieczny pałac, który w 2009 roku odzyskał dawną świetność. Właścicielom zależało na pokazaniu w jaki sposób zmieniał się na przestrzeni lat, poprzez zróżnicowanie kolorystyczne i odmienne umeblowanie poszczególnych pomieszczeń.
Wielość stylów i kolorów, będących do dyspozycji gości to jeden z niezaprzeczalnych atutów obiektu hotelowego. Ważna jest jednak także jakość – nie tylko obsługi, ale też produktów wykorzystanych do aranżacji wnętrz. W Pałacu na Wodzie, jak na obiekt tej klasy przystało, znaleźć więc można wiele znanych marek, takich jak: Bontempi, Le Fabrie, Rosignoli, Bodema, Monodutti, Seven Sedie czy też Fam Sedie.
8. Czy odwiedza Państwa również dużo osób z zagranicy?
Oczywiście, choćby ze względu na bliskość granicy z zachodnimi sąsiadami odwiedza nas wielu gości z Niemiec. Gościmy także turystów z całej Europy Zachodniej, którzy coraz częściej, ze względów bezpieczeństwa decydują się na urlopy na naszym kontynencie. Obserwujemy duże zainteresowanie tych turystów obiektami historycznymi, a położenie naszego obiektu w Dolinie Pałaców i Ogrodów to dodatkowy atut i możliwość uatrakcyjnienia pobytu.
9. Czy warto tu powrócić?
Nie ma w okolicy tak dynamicznie rozwijającego i zmieniającego swój wizerunek pałacu. Warto zatem powracać, aby za każdym razem mieć możliwość przekonania się o coraz szerszym zakresie naszych usług. Najbardziej oczekiwane wydarzenie - otwarcie basenów termalnych  nastąpi już w drugiej połowie 2017 roku.
www.palacnawodzie.pl
16280942831628094283
Inne artykuły w tej samej kategorii: