Odchudzanie - cena ideału


Panująca powszechnie opinia utwierdza w przekonaniu, że skuteczność diet uzależniona jest w dużej mierze od naszej silnej woli. Poza tym, wytrwanie na diecie wcale nie gwarantuje braku tzw: ”efektu jo-jo”, czyli powrotu utraconych kilogramów po ponownym przejściu na stary system żywienia. Z kolei ćwiczenia na siłowni zmuszają nas do wysiłku fizycznego, na który nie każdy ma czas czy chęć. W ten sposób koło się zamyka, a my dochodzimy do wniosku, że znienawidzony „nadbagaż” raczej pozostanie z nami na dłużej. Ale czy aby na pewno? Oto stoimy przed szansą osiągnięcia upragnionej wagi bez wysiłku i zbędnych wyrzeczeń. Jedyne co musimy zrobić, to połknąć tabletkę…


Najczęstszą przyczyną nadwagi czy otyłości jest zgubny nawyk podjadania. Wystarczy więc stłumić apetyt i sprawa wydaje się załatwiona. Preparatem wykazującym takie właściwości jest Adipex. Fentermina, główna substancja czynna specyfiku, niweluje uczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia. Tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. Brzmi to jak bajka, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Otóż utrzymanie raz osiągniętego spadku nadwagi możliwe jest tylko pod warunkiem konsekwentnego przyjmowania tabletek, ponieważ samo tłumienie łaknienia nie ma żadnego wpływu na redukcję masy ciała. Wnioski są nader proste: nie chcesz przytyć – nie możesz zrezygnować z „kuracji”. Ale z kuracji zrezygnować trzeba, gdyż przewidziana na 4-6 tygodni, nie powinna przekroczyć okresu 3 miesięcy. I tu zaczynają się schody. Co zrobić? Odstawić i przytyć, czy może jednak nie odstawiać i przymknąć oko na „efekty uboczne”? Większość zażywających preparat osób skłania się ku wyborze drugiej opcji, narażając się tym samym na bezsenność, kołatanie serca, wylew krwi do mózgu a nawet śmierć. Do lżejszych, uznawanych nawet za w miarę „normalne” skutki przyjmowania Adipexu, zalicza się zawroty i bóle głowy, wypadanie włosów oraz mdłości. Nagle bajeczny specyfik z pięknego księcia przyjmuje formę odpychającej żaby, nieprawdaż? Ale to niestety nie wszystko. Jeśli już zdecydujemy się na odstawienie tego zabójczego leku, może spotkać nas przykre rozczarowanie. Fentermina, główny składnik Adipexu, jest substancją narkotyczną z rodziny fenetylamin. W swoim składzie zawiera pochodną amfetaminy. Oznacza to więc, że Adipex nie tylko silnie wyniszcza organizm, ale również uzależnia.

Zelixa, której główną substancję czynną stanowi sybutramina, wykazuje działanie bardzo zbliżone do Adipexu. Nasila ona uczucia sytości oraz zwiększa wydatek energetyczny organizmu. Przejdźmy jednak do sedna sprawy czyli skutków ubocznych, których gama wydaje się być nader szeroka. Począwszy od suchości w jamie ustnej, zaparć, kołatania serca, nadciśnienia tętniczego, poprzez nudności, uczucie niepokoju, zwiększoną potliwość, zaburzenia smaku a skończywszy na depresji, napadach padaczkowych, zaburzeniach pamięci krótkotrwałej, zaburzeniach cyklu miesiączkowego czy krwotoku macicznym.


Meridię, lek przeciw otyłości, śmiało można wpisać na listę tuż obok Adipexu czy Zelixy. Jej działanie również uzależnione jest od obecności sibutraminy. Warto nadmienić, że od 1997r. czyli momentu wprowadzenia na rynek preparatu, przyjmowanie sibutraminy powiązano z 32 przypadkami zgonów i niemal czterystoma skutkami działań ubocznych.Powyższe farmaceutyki dostępne są wyłącznie na receptę, a takową otrzymują tylko pacjenci u których otyłość przybrała formę chorobową. Ludzie pragnący jedynie zrzucić parę kilogramów, uzyskują lek innymi drogami po czym zaczynają go przyjmować na własną rękę, bez konsultacji lekarskiej. Powstaje pytanie; co jest dla nas ważniejsze? Osiągnięcie sylwetki Pani z plakatu, czy może własne życie i zdrowie? Nie oszukujmy się, cudowne odchudzające specyfiki to tak naprawdę śmiertelnie niebezpieczne substancje, które swoim działaniem zniszczyły już niejednego człowieka. Zamiast zmieniać własne życie w koszmar, ofiarujmy sobie to, na co naprawdę zasłużyliśmy. Odzyskajmy utracone piękno w SPA, wcielmy w życie zasady Wellness, relaksujmy się, oddychajmy pełną piersią i napawajmy każdym dniem. Przecież, jak mówią słowa piosenki „życie choć piękne, tak kruche jest”.


Milena Grochal
Inne artykuły w tej samej kategorii: