Nanotechnologie

Witam, proszę w przystępny sposób powiedzieć co to są nanotechnologie?

Nanotechnologie w skrócie, to technologia materiałów którego cząstki są wielkości dziesięć razy mniejszej od wielkości bakterii , czyli mierzone w nanometrach między 0,1 a 100 nanometrów

1628096727Materiały są niewidzialne dla człowieka i z tego powodu ciężko jest je pokazać bez specjalistycznego sprzętu. Rozmawiamy o czymś co działa, ale tego nie widać.
Potrafiliśmy zaprząc naukę do walki z zagrożeniami, które dla oka są nie widoczne, ale bardzo groźne.

W jakich materiałach Państwo się specjalizujecie i jakie mają właściwości podstawowe?

Zajęliśmy się nano srebrem i nano krzemem.
Nano srebro jest materiałem, którego podstawowym zastosowaniem jest walka z bakteriami, grzybami i wirusami. Przy zastosowaniu jest to materiał ekologiczny zabija tylko jednokomórkowce, nie ma ujemnego wpływu na organizmy i całe środowisko naturalne. Jest to całkowicie ekologiczne rozwiązanie.

Nano krzem - można by powiedzieć płynne szkło. Pamiętajmy, że nano krzem, czyli wielkości tak jak w przypadku srebra. Krzem jest podstawowym składnikiem szkła i dlatego tak to nazywam.
Naturalny tak jak srebro i nieszkodliwy tak jak srebro, ale jego właściwości są dla niektórych zaskakujące. Przede wszystkim hydrofobowy, nie pozwoli na wnikanie wilgoci, ale i innych płynnych substancji, jak np. tłuszcze. Skutkiem tego działa ochronnie na powierzchnie zabezpieczone.

Czy może Pan opowiedzieć nam o zastosowaniu nano srebra?

Nano srebro jako środek do dezynfekcji i profilaktyki można stosować do artykułów użytku codziennego takich jak: podłogi, lodówka, firany, zasłony, dywany, wykładziny, rolety, meble tapicerowane, filtry oczyszczające powietrze, drewniane deski do krojenia i inne drewniane sprzęty kuchenne, myjki, gąbki do mycia naczyń itp.; artykułów medycznych i sanitarnych np: maty, materace łóżek, pościel, fartuchy, środki opatrunkowe, bandaże, chusteczki, ręczniki, itp.; miejsca hodowli, przetrzymywania i transportu zwierząt np: ściany, sufity, legowiska, kojce, okrycia, akwaria itp.; wyrobów w opakowaniach zamkniętych dla przykłądu: pianki, żele, pasty itp.; tkanin np: bielizna, skarpety, koszule, odzież sportowa i ochronna, czapki, ręczniki itp.; artykułów skórzanych jak: obuwie, rękawice, tapicerka meblowa i samochodowa itp.; zabawek np: klocki drewniane, puzzle, maskotki pluszowe itp.; baseny, hotele, SPA, fitness

Preparat przez nas dostarczany jest w postaci płynnej. Nano cząsteczki srebra z nośnikiem wodą demineralizowaną (czysta bez innych związków chemicznych i zanieczyszczeń ), która niszczy 99% bakterii i grzybów.
ACTIVsilver taka jest nazwa preparatu, to koncentrat, który posiada stężenie (100 mg/l) nanocząsteczek srebra. W konkretnych zastosowaniach ACTIVsilver należy rozcieńczyć czystą wodą. Dla przykładu powiem, że do zastosowania na szpitalnych salach w zupełności wystarcza stężenie 1mg/l czyli 100 litrów wody z 1 litrem naszego koncentratu.  W przypadku szpitali, zakładamy, że jest to mycie przynajmniej raz na dobę.
Najważniejsze kryje się jednak w szczegółach, powszechnie stosowana chemia nawet najmocniejsza, może działa szybko, ale maksymalnie do 6 godzin od zastosowania. Activ Silver działa wolniej, czyli kilka do kilkudziesięciu minut po zastosowaniu, ale działa przez tydzień, ponieważ drobinki srebra pozostają na podłożu. Jeżeli przyjmiemy mycie raz na dobę, to po tygodniu mamy już dość nasycone podłoże i utrzymujemy ten stan permanentnie. 
Oczywiście zalecałbym stosowanie tych preparatów we wszystkich miejscach, gdzie masowo znajdują się osoby, czyli, hotele, baseny, fitness, siłownie, SPA, ale i komunikacja miejska, samoloty, teatry, kina i wiele innych.
Bardzo ważne jest to, że nasz środek ma pH 7,5, czyli neutralne, nie zniszczy nam powierzchni zabezpieczanych, a jednocześnie nie spowoduje podrażnień na skórze ludzi (jest antyalergiczny).
Dodaną zaletą jest działanie dezodoryzujące, znikną nam nieprzyjemne zapachy z WC, lodówki i innych miejsc.
Pościel hotelowa, szpitalna może być taka, jak modna ostatnio bielizna antybakteryjna. Wystarczy zamiast płynu do płukania tkanin użyć Activ Silver. Nie dość, że będzie antybakteryjna to nie będzie się elektryzować. Pewnie nie raz zdarzyło się Państwu prasowanie firanek i efekt naelektryzowania się firan, nie wspomnę o wykładzinach dywanowych, a na końcu klamka i iskra, która nas szarpie za rękę. To w skrócie o zbawiennym działaniu srebra.

Wspomniał Pan o hotelach, basenach, siłowniach i SPA, co te miejsca mają wspólnego z nanotechnologią?

To miejsca bardzo narażone na przenoszenie bakterii i grzybów. Roztwory Activ Silver, w każdym z tych miejsc będą zabezpieczać użytkowników przed infekcjami, wystarczy odpowiednie użycie środka, do mycia i wycierania powierzchni, który nie niszczy nam urządzeń, przynajmniej nie bardziej niż woda (pH7,5). Siedlisko bakterii i grzybów, szatnie natryski, brodziki przejściowe i w końcu basen i o zgrozo jacuzzi.
Oddzielnym problemem i zastosowaniem Nano srebra jest woda w każdej postaci. Mówimy tu o wodzie basenowej i jacuzzi, ale również o wodach w obiegu technologicznym i wodach pitnych.
W basenach możemy z powodzeniem zastosować nano srebro, będzie ono bardziej stężone jako koncentrat, ale zastąpi nam chlor, który ma mierne działanie na mikroorganizmy. Owszem zabija bakterie w odpowiednich warunkach. Niestety nie można powiedzieć, żeby sobie radził z grzybami i wirusami co zrobi srebro. Mało tego, jeżeli basen jest nasłoneczniony to chlor zachowuje się tak,  jakby go nie było. Dlatego chlorowanie wód basenów otwartych (na powietrzu) odbywa się wieczorem na zasadzie przechlorowania. Za dnia zasadniczo chlor nie działa w słońcu, więc woda przyjmuje wszelkie bakterie i grzyby, a wieczorem znowu podawana jest zabójcza dawka chloru.
Ujemne działanie chloru w większości znamy: podrażnione oczy, skóra, delikatne miejsca na ciele.
Ale mało się mówi o stratach wywołanych przez chlor w infrastrukturze. Przyspieszona erozja metali, kamienia, zniszczenia we wszelkich urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Straty czasami nie są przeliczalne na pieniądze, nie mówiąc o zdrowiu. Potrzeba stosowania specjalnych złóż do filtrowania wody chlorowanej z krzemionką, koszty koszty i jeszcze raz koszty, a za nic mamy zdrowie.
Preparat Activ Silver Aqua to najwyższej jakości środek do wód basenowych, zalety długo by wyliczać, ale powiem o podstawowych związanych z oszczędnościami, bo prawdopodobnie to będzie brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy wyborze preparatów, choć i tak zdrowie jest oczywiście ważniejsze.
Aby zastosować srebro w basenie nie trzeba żadnych wielkich inwestycji, poza wiedzą jaką trzeba posiąść, żeby je zastosować. Przeważnie aparatura do podawania (dozowania) chlorów w różnej postaci jest w zupełności wystarczająca do podawania srebra i nie trzeba inwestować w sprzęt.  Czasami coś trzeba zdemontować, typu filtr z aktywnym węglem, który neutralizuje srebro.
Do tych tematów podchodzimy indywidualnie dla każdego obiektu, rozpoczynamy od informacji na temat istniejącego systemu, kubatury obiegu wody i urządzeń istniejących w tym obiegu. Poprowadzimy za tak zwaną rękę do chwili kiedy srebro będzie już pracowało na korzyść klienta.
Tu bardzo ważna informacja finansowa, koszty użycia srebra nie będą specjalnie odbiegały od kosztów chlorów używanych dotychczas. Tak więc w tej samej cenie będziemy mieli 3 razy lepszy środek od chloru, który zabije bakterie, grzyby i wirusy, a chlor ewentualnie tylko bakterie i to nie zawsze. Mało tego klient będzie zadowolony, to i częściej u nas zawita, a co za tym idzie dodatkow zyska na tym obiekt. Nie poniesiemy kosztów związanych ze szkodami powstałymi z tytułu chloru w wodzie i powietrzu na terenie naszego ośrodka.
Jeżeli mają Państwo jacuzzi na terenie swojego obiektu proponujemy wypróbować srebro w ich obiegu, (mały obieg wody) to środowisko najlepsze do rozwoju bakterii, grzybów i wirusów. Gwarantuję, że problemy znikną.

A co ma w sobie takiego Nano Krzem?

Nano Krzem jest niezwykle efektywny. Jak działa?
- hamuje rozwój mikroorganizmów, pleśni i bakterii,
- daje swobodę "oddychania" materiału (paro-przepuszczalność),
- brak nieestetycznych, ciemnych zacieków po opadach deszczu,
- zaimpregnowane powierzchnie pozwalają się łatwo umyć wodą - łatwe usuwanie graffiti i innych zabrudzeń,
- długotrwałe działanie, efekt "stay-clean" zapewniający zachowanie czystości,
- wydłużony okres żywotności podłoża oraz przedłużenie atrakcyjnego wyglądu do kilku lat,
- znaczne niższe zużycie środków czystości oraz wydłużenie cykli pomiędzy kolejnymi procesami czyszczenia,
- obniżone koszty związane z renowacją lub malowaniem,
- pełna odporność na: wysokie amplitudy temperatur, promieniowanie UV, mikropęknięcia i rysy, wilgoć, czynniki fizyko-chemiczne,
- produkt przyjazny środowisku naturalnemu - nie zawiera silikonów, wosków i olejów.

Każdy obiekt użyteczności publicznej dba o wygląd i czystość, no może nie każdy, ale to inna sprawa. Wszędzie występuje szkło i kamień, dobrze jest jak jest czysty, a jeszcze lepiej, jak się nie brudzi lub łatwo jest go utrzymać w czystości. Tym bardziej w takich miejscach jak kuchnia -nie łatwo tam utrzymać czystość, już nie wspomnę o produkcji medycznej i spożywczej.

Dzięki właściwością nano krzemu uzyskujemy pożądany efekt. Np. szkło, to krzem, ale jak każde nie jest idealnie gładkie, pod mikroskopem widać pory i mikropęknięcia. To one odpowiadają za brudzenie się szkła, zacieki itp. Jeżeli zastosujemy NANO GLAS - wygładzimy szkło i spowodujemy większe napięcie powierzchniowe, co spowoduje, że woda i brud nie będą się trzymały powierzchni, a co za tym idzie nie będzie się brudzić i łatwo będzie doczyścić ewentualne  zabrudzenia.

Podobna sytuacja dotyczy kamieni, im bardziej porowate lub rzadkie w swojej budowie tym bardziej się brudzą i gorzej je wyczyścić. Nano krzem ma wielkości nano i głęboką penetrację materiału, zwykła cegła może wchłonąć preparat nawet na głębokość centymetra. Dzięki takim właściwościom nie wpuszcza w głąb płynów ale jednocześnie odparowuje na zewnątrz. To daje nam suche otoczenie nie przyjazne bakteriom i grzybom. A one rozmnażają się najlepiej w środowisku wilgoci i ciepła.

Teraz ja zadam pytanie na które Państwo sobie odpowiedzcie. Ile kosztuje metr kwadratowy dobrego marmuru z położeniem? Jak zachowa się czerwony szampan wylany na taki kamień i co spowoduje? Urok kamienia będzie nadszarpnięty, a my mamy wiele kłopotu i kosztów.

Czy wszystkie produkty przeznaczone są do wnętrz?

Mamy preparaty z przeznaczeniem do wewnątrz i na zewnątrz.

Czy preparaty można stosować tylko na kamień i szkło?

Jest jeszcze ciekawy preparat Nano Tarkett, jest to impregnat do tarketu, wykładzin z tworzyw sztucznych oraz laminatów.
Ostatnio impregnowaliśmy markizy i tenty jachtowe. Działanie hydrofobowe było niepawdopodobne, trzeba jednak dobrze (dwukrotnie) zabezpieczyć szwy tkanin, ponieważ otwory po igle na szwach czasami są czasami większe i potrafi tam przeciekać woda.

Wspomniał Pan o filtrach powietrza, o co chodzi ?

Ogólnie stosowane są obecnie klimatyzacje, w budynkach, ale i samochodach. Pewnie wszyscy, no może większość ma samochód z klimatyzacją. 
Klimatyzacja to przypadek, gdzie na przemiennie jest ciepło i zimno, powstają skropliny, czyli wilgoć. Efekt jest taki, że rozwijają się tam grzyby. Wiecie państwo, że grzyby to częsta przyczyna infekcji i groźnych chorób. Wyprodukowaliśmy środek pod nazwą Nano Klima, jest to preparat na bazie nano srebra. Jego zastosowanie to czyszczenie obiegów powietrza i filtrów celem zabezpieczenia przed rozwojem grzybów i bakterii.
W samochodzie jest to w miarę proste. Jesli czujesz, że z klimatyzacji pachnie nie tak jak powinno, to radził bym zrobić to natychmiast. Kupujemy nowy filtr powietrza, pyłków wewnętrznych, nasączamy go napylonym z atomizera lub wręcz zanurzamy w preparacie. Zostawiamy do pełnego wyschnięcia. Przed zamontowaniem już suchego filtra, włączmy obieg powietrza maksymalnych ustawieniach i do wlotu powietrza zewnętrznego atomizerem zadajemy dawki rozpylonego preparatu, który osiada w całym obiegu wentylacji, zabijając tam bakterie i grzyby. Zakładamy nowe filtry. Następnego dnia już nie będzie Państwu dokuczać przykry zapach, oczy nie będą łzawić i drapanie w gardle też ustąpi.

Podobnie z głośnymi „Chorymi poniedziałkami” w waszych biurach. 
Te poniedziałki to objaw wyłączania na sobotę i niedzielę klimatyzacji. W czasie kiedy my odpoczywamy na świeżym powietrzu w piękny słoneczny weekend w naszym biurze klimatyzacja też odpoczywa (prąd tani nie jest), a grzyby w cieple się namnażają. Kiedy w nieszczęsny poniedziałek przychodzimy do pracy, włączamy klimatyzację i wszystko co urosło przez dwa dni wdychamy głęboko do płuc i mamy już w okolicach południa następstwa grzybobrania. We wtorek jest nas w pracy już połowa. Kiedy jesteśmy bardziej odporni to przekaszlemy, weźmiemy krople na żołądek, do oka, do nosa i jakoś damy radę, nawet lekki stan podgorączkowy nas nie złamie. Wszystko OK, ale ile razy w roku można chorować i mieć dolegliwości. Trujące jest podobno samo życie, ale może będzie ono zdecydowanie przyjemniejsze i zdrowsze.
Przepraszam, że tak troszkę na wesoło, ale taka jest prawda. Jak czegoś nie widzimy, to nie może być szkodliwe, a jak lekarstwo jest nie widoczne to nie pomaga. Okazuje się że jednak niewidoczne neutralizujemy niewidocznym.

Czy ma Pan również coś dla domu?

O w zasadzie wszystko o czym mówiłem nadaje się i do domu. No może nie wszyscy mają baseny... Za to deskę do krojenia wędlin, lodówkę, pojemniki na różne spożywcze artykuły, nie wspomnę o pachnącym obuwiu. Na wszystko są sposoby. Buty z zapachem to nic innego jak grzyby i bakterie, no czasami i zwykły brud. Srebro ten problem rozwiązuje. 

Pomoc Pani domu to też wasze zadanie?

Jak widać, ale to tylko namiastka. Zasadniczo mogę powiedzieć, że dajcie nam problem do rozwiązania, a my postaramy się go rozwiązać.

Duża większość kobiet ma utrapienie z kabinami prysznicowymi, no z utrzymaniem ich w czystości, czasami z czarnym grzybem, który rośnie nie wiadomo skąd.
Wypuściliśmy dwa preparaty, jeden jest do szkła domowego NANAO GLAS, powiedzmy zwykłego, okna, kabiny natryskowe, lustra, ceramika łazienkowa. Drugi to Nano Rain dla samochodziarzy.

Jak to działa?

Może zacznę od samochodu.
Szyba zabezpieczona Nano Rain, jest bardziej przezroczysta, woda z niej spływa jak z kaczki, przy prędkości powyżej 60-70km/h nie musimy używać wycieraczek, woda sama odpływa myjąc nam szybę – to taka samo myjąca się szyba. Mało tego, kiedy przychodzi nam jechać po nocy, zaczyna być całkiem przyjemnie. Słyszymy, że pada deszcz, na szybie go nie widzimy , no powiedzmy dokładniej prawie go nie widzimy...
Brak poblasków świateł z przeciwka jest mocno zauważalny, kont załamania światła jest zmieniony,  bo woda się perli na powierzchni szkła.  Ciężko to opowiedzieć, radzę spróbować.
Ale to nie wszystko, stosujemy do spryskiwacza zwykłą wodę, a nie preparaty rozpuszczające wycieraczki i uszczelki. Ktoś powie, że w zimę się nie da, i ma rację, ale preparat się nie zmywa.
Będzie działać i z płynem do spryskiwacza, ale jak nie trzeba to po co zbędne wydatki. Zimowa pora to dodatek do radości, w zimę szron nie przymarza do szkła, z łatwością go ściągniesz, nie umęczysz się przy porannym skrobaniu.

Wróćmy do domu.
Kabina natryskowa pokryta NANO GLAS-em jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.
Do umycia takiego szkła wystarczy ciepła woda i szmateczka do wycierania. Nie tworzą się uciążliwe zacieki na szkle. Nawet zwykłą ściągaczką po kąpieli wystarczy usunąć wodę.
Okna podobnie, bierzemy ciepłą wodę i szmatkę, ewentualnie ściągaczkę i mamy umyte okna bez detergentów i bez smug. Sam mam tak zrobione okna, mycie okien  zajmuje trzy razy mniej czasu.
Stało się to proste i lekkie zajęcie.

Czy jeszcze czymś nas Pan zaskoczy?

Pewnie jeszcze nie raz.
Opowiem tylko jeszcze o jednym preparacie. Jak większość rzeczy na tym świecie powstają rzeczy,  bo powstały inne. Tak było i u nas, co prawda w kolejności odwrotnej, ale jednak.
Specjalizacja to impregnaty, był pomysł i wykonanie. Tak, tylko że wyniknął problem, powstał impregnat, ale jak można impregnować brud. Nowe nie ma problemu, kupujemy impregnujemy. Stare trzeba umyć i tak powstały środki czyszczące.
Posiadamy różne środki do kamienia, do metali, do tłuszczy pochodzenia naturalnego. Ale jeden z środków to perła. Otóż powstał środek w nanotechnologii do mycia zabrudzeń ropopochodnych. Powstał na potrzeby transportu paliw płynnych. Zapotrzebowanie było matką wynalazku. Środek rozpuszcza zabrudzenia i można je zmyć wodą, w zabrudzeniach kamieni potrzebny jest odkurzacz wodny by wyssać bród z porowatej powierzchni, czasami przydaje się również myjka wysoko ciśnieniowa. 

1628096727 1628096727
1628096727 1628096727
1628096727 1628096727
1628096727


Inne artykuły w tej samej kategorii: