Magia domowego SPA

Miłośników SPA nie trzeba przekonywać o tym, że przy odrobinie dobrych chęci, salon SPA można z powodzeniem urządzić w swojej własnej łazience. Oczywiście, nie zastąpi to nam w stu procentach wyjątkowej obsługi profesjonalnego personelu, ani atmosfery luksusowych obiektów, ale może być naszą prywatną namiastką relaksu i troskliwej dbałości o ciało.
Podczas gdy otaczający świat pędzi przed siebie w zawrotnym tempie, porywając nas ze sobą w codzienny wir zmartwień, gonitwy za nieokreślonym często celem, a także ogromnego stresu, coraz trudniej nam o wyciszenie i odrobinę spokoju.
Dlatego tak ważne jest odnalezienie swojej własnej, skutecznej recepty na odpoczynek, a także wygospodarowanie kilku chwil dla urody ciała i harmonii ducha. Jeśli nie próbowaliśmy jeszcze skorzystać z dobrodziejstw SPA, najwyższy czas zasmakować w tej odrobinie zasłużonego luksusu, jaki możemy sami sobie ofiarować. Nie jest to ani trudne, ani kosztowne.
Jednym z kluczowych elementów, które pozwolą nam na stworzenie w swoim domowym zaciszu własnej oazy spokoju, jest przygotowanie odpowiedniej atmosfery, sprzyjającej odpoczynkowi. Warto pokusić się o to, aby w naszej łazience jak najwięcej bodźców oddziaływało na zmysły, oczywiście mamy tu na myśli bodźce przyjemne. Włączmy swoją ulubioną płytę z muzyką, zapalmy zapachowe świece lub kadzidełka, których zapach pozytywnie nam się kojarzy. Najlepiej sprawdzają się nuty owocowe, egzotyczne, przenoszące nas myślami w wakacyjny, słoneczny świat, ale może to być po prostu taki zapach, jaki najbardziej lubimy. 
Nie tylko słuch i węch, ale także dotyk i wzrok warto rozpieścić podczas takiego seansu SPA. Przygotujmy więc przyjemne, miękkie ręczniki, bieliznę czy szlafrok, którymi otulimy się po kąpieli. Ulubione tkaniny i kolory również będą ważnymi elementami budującymi atmosferę.
Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów do takich domowych kąpieli. Są to specjalne, naturalne gąbki, przyrządy do masażu i oczyszczania skóry, a także narzędzia do profesjonalnego manicure czy pedicure. Nie trzeba oczywiście inwestować w całe profesjonalne wyposażenie, skupmy się raczej na czerpaniu przyjemności z kąpieli, zapachu unoszącego się w łazience, a także tego, jak doskonale czujemy się wychodząc z wanny.
Pamiętajmy także o kosmetykach SPA odpowiedniej jakości. Tu możemy dowolnie wybierać i bez względu na to, jaki typ cery posiadamy i na jakie dolegliwości skórne – cierpimy – z całą pewnością dobierzemy coś idealnego dla potrzeb naszej skóry. 
Od wielu lat na polskim rynku firmy kosmetyczne specjalizujące się w branży SPA proponują nam doskonałe produkty, które pozwalają na prowadzenie skutecznej domowej kuracji, doskonałego uzupełnienia efektów, jakie uzyskujemy po wizycie w profesjonalnym salonie. Już samo wykonanie głębokiego oczyszczania czy intensywne nawilżenie skóry i ożywienie jej krótkim automasażem pozwoli nam z jednej strony zatroszczyć się o ciało, a z drugiej wspaniale odpocząć i wyciszyć się.
Aby przeżyć przyjemne chwile we „własnym” SPA nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy o kąpielach leczniczych – wystarczy zaufać swoim upodobaniom i nastrojowi chwili, a nawet pół godziny spokojnej, kojącej pielęgnacji zregenerują nasz umysł i ciało.
Ponieważ przyjemne chwile dzielone z najbliższymi są jeszcze milsze, na nasz seans SPA możemy także zaprosić partnerkę czy partnera, a może dziecko, które chętnie skorzysta z takiej niecodziennej formy dbałości o higienę.
RB
Inne artykuły w tej samej kategorii: