Kosmetyki naturalne w SPA

Światowe trendy wymuszają na właścicielach instytutów SPA poszerzenie oferty o  markę naturalną. Również w Polsce, na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków ekologicznych. Na co należy zwrócić szczególna uwagę decydując się na rozszerzenie oferty SPA o nowe zabiegi? Przede wszystkim na eko certyfikację – radzi Aneta Szulc, ekspert SPA, specjalistka marketingu produktu kosmetycznego, kosmetolog, właścicielka firmy SPA - Project zajmującej się konsultingiem SPA i dystrybucją w Polsce francuskiej, organicznej marki Equavie.


Obecnie eko konsumpcja odnotowuje stałe, wysokie tendencje wzrostowe. Panuje moda na ekologię, również w sektorze kosmetycznym, co trudno lekceważyć. Gwiazdy ekranu opowiadają o zdrowym odżywianiu, ekologicznych domach i produktach. Bycie eko jest modne! Wiąże się to zapewne ze wzrostem świadomości społecznej o pozytywnym wpływie naturalnych produktów na skórę i organizm. Dla alergików naturalne preparaty są wręcz zbawienne, gdyż nadmiar sztucznych konserwantów jest często przyczyną alergii. Do propagowania ekologicznych produktów przyczyniają się też znane osoby, biorąc udział w różnych kampaniach na rzecz ekologii. Światowe gwiazdy promujące ekologię to: Bono, Leonardo DiCaprio, Dominic Monaghan, Sting, Pamela Anderson, a w Polsce do „eko-stylu-bycia” przyznają się takie sławy jak: Reni Jusis, Agata Buzek, Joanna Krupa, Iza Miko, Monika Mrozowska, Stanisław Tym.


Chcąc nadążyć za potrzebami konsumentów powinniśmy już dziś pomyśleć o umieszczeniu eko zabiegów w menu SPA. Każdy gość SPA chętnie skorzysta z naturalnej, ekologicznej oferty. Pozostaje pytanie czy każda oferta SPA sprosta oczekiwaniom gościa świadomego ekologicznie?1628095135Brak unormowań prawnych związanych z nazewnictwem kosmetyków naturalnych na świecie spowodował nadużywanie pojęć „kosmetyk naturalny” i „kosmetyk ekologiczny”. Producenci wysokiej jakości kosmetyków naturalnych chcieli, aby powstały instytucje certyfikujące ich produkty. Obecnie istnieje kilka instytucji certyfikujących naturalne kosmetyki, wśród których dużym poważaniem cieszą się certyfikaty Ecocert i Cosmebio.


Ecocert gwarantuje, że kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, nie są wytwarzane z surowców pochodzących z przemysłu petrochemicznego, nie zawierają sztucznych zapachów, barwników oraz parabenów.  Ponadto stawia wiele wymogów producentom na każdym etapie produkcji. Aby otrzymać znak Ecocert kosmetyk musi posiadać m.in. naturalny skład, składniki roślinne z upraw ekologicznych, opakowania ulegające biodegradacji itp. Dzięki temu certyfikat Ecocert gwarantuje, że spółka realizuje procesy produkcyjne w sposób nie zanieczyszczający środowiska i w poszanowaniu zdrowia na każdym etapie wytwarzania składników i produkcji. Każdy kosmetyk jest certyfikowany indywidualnie.


Na naszym rynku jest jeszcze niewiele marek organicznych. Jedną z nich jest francuska Equavie. Jej twórcą jest Laboratorium Phytomer, światowy lider w pozyskiwaniu aktywnych składników do kosmetyków, co daje gwarancję skuteczności produktów i zabiegów. Wszystkie kosmetyki Equavie posiadają certyfikat Ecocert i oznakowanie Cosmebio. Jako nowoczesna i świadoma ekologicznie marka, Equavie posiada ekologiczną oczyszczalnię ścieków, gdzie woda z produkcji filtrowana jest za pomocą roślin w ogrodach filtrujących. Doskonała receptura, naturalne składniki, przyjemna konsystencja i zapach w połączeniu z holistycznym podejściem i oryginalną metodą relaksacyjną  inspirowaną jogą to najlepsza rekomendacja dla zabiegów Equavie.


1628095135


Każdego dnia skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników, takich jak: zanieczyszczenia, stres, dym papierosowy, klimatyzacja. Staje się przez to osłabiona, traci blask, a cera wygląda szaro. Pomocny w zwalczaniu tych skutków może być dotleniający zabieg na twarz „Sielankowa Ucieczka” marki Equavie, chroniący ją przed zanieczyszczeniem ze strony otoczenia. Aplikowane podczas zabiegu serum dotleniająco-oczyszczające z aromatycznych ziół obfituje w składniki przeciwzapalne i ekstrakty roślinne o działaniu oczyszczającym. Jego żelowa struktura zawiera ziołowy destylat tymianku i rozmarynu, ekstrakt z ogórecznika i bazylii, a także peptydy nasion Moringi („drzewo cudu”). Serum skutecznie, głęboko oczyszcza i dotlenia naskórek. Jego świeży zapach odtwarza atmosferę ogrodu ziołowego. Zabieg ten pomaga odzyskać jasność cery. Skóra jest dotleniona i odzyskuje blask. W celu podtrzymania efektu zabiegów Equavie proponuje linię pielęgnacyjną przeznaczoną do stosowania w domu. Dystrybutor Equavie w Polsce, firma SPA -  Project zapowiada też nowość, która niebawem pojawi się w ofercie w postaci nutrikosmetyków Equavie.1628095135Zaledwie kilka miesięcy minęło od momentu wejścia na polski rynek maki Equavie, a już zdążyła zdobyć zaufanie klientów i salonów, które zdecydowały się umieścić zabiegi Equavie w swojej ofercie.Dystrybutor: SPA – Project,    www.spa-project.plPhotos: M.Clauzier, Getty Images, Corbis


Inne artykuły w tej samej kategorii: