Jak wybrać stół do masażu?

Odpowiednio dobrany stół do masażu poprawia jakość zabiegu wykonywanego na nim zwiększając komfort Klienta jak i Osoby przeprowadzającej zabiegi. Aby wybrać odpowiedni stół do masażu należy dokładnie przyjżeć się profilowi gabinetu znajdując odpowiedź na podstawowe pytania:  do czego ma służyć stół oraz jaki rodzaj masaży ma się na nim odbywać (masaż leczniczy, rehabilitacyjny, relaksacyjny, sportowy etc).

Stół powinien być przede wszystkim praktyczny i wygodny - zmęczony masażysta nie jest w stanie wykonać prawidłowo masażu. Dopiero po spełnieniu tego podstawowego wymogu kolejnym elementem wpływającem na decyzję o zakupie powinien być wystrój obiektu oraz design samego użądzenia. Producenci zadbali, by na tym polu każdy z kupujących mógł kierować się swoim gustem – na rynku dostępny jest bardzo duży wybór kolorów obić stołów, a szczególnym uznaniem cieszą się stonowane, naturalne barwy – odcienie żółci i pistacji (kolory te zgodne są z zasadami chromoterapii – nauki o wpływie barw na samopoczucie człowieka).


Jednym z najważniejszych wyróżników wygodnego stołu jest dobrej jakości gąbka, która powinna być odporna na odkształcenia i posiadać minimum 1 cm grubości. Po wybraniu odpowiedniej gąbki, należy wybrać miękkość pianki pokrywającej stół – w wypadku terapii manualnej, nie powinna być ona zbyt miękka. Jakość kompozytów ma wpływ na żywotność blatu – podobnie jak pianka, obicie stołu musi być trwale. Jest to niezwykle ważne, gdyż podczas masażu olejki wcierają sie w obicie, co może sprawić, iż z czasem dozna ono pęknięć i odbarwień.


Stół do masażu musi być stabilny, by Klient czuł sie pewnie. Ważne są również detale: kopytko w stołach aluminiowych, zawias czy sklejka z jakiej wykonany jest blat stołu – element te powinny byc wykonane nienagannie, by w przyszłości nie wydawały dyskomfortowych dźwięków. Inwestycja w stół to inwestycja wieloletnia, oprócz aspektu finansowego warto więc wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione elementy.


Wysokość stołu zazwyczaj w każdym modelu łóżka jest regulowana. W celu odpowiedniego ustawienia należy uwzględnić wzrost masażysty - w trakcie masażu postawa nie powinna obciążać zbytnio kręgosłupa. W wypadku, gdy przy jednym stole pracuje kilku masażystów istotnym elementem jest system szybkiej i łatwej regulacji wysokości. Szerokość stołu zależy od zabiegów, jakie będą na nim wykonywane. Do masaży relaksacyjnych, wraz z zabiegami pielęgnacyjnymi stół powinien być szeroki (np. 80 cm),  lecz nie za szeroki,  by masażysta nie musiał dyskomfortowo schylać się nad klientem. Węższy stół pozwala na lepszy dostęp do klienta, szerszy natomiast podnosi komfort masażu i daje większą powierzchnię do pracy.


Jeśli kupujacemu zależy na stole przenośnym musi być on lżejszy od tradycyjnych - najlepiej wykonany z konstrukcji aluminiowej (istnieją stoły, ktorych waga to zaledwie 6,5 kg). Stoły cięższe są zazwyczaj stabilniejsze - niektóre wyposażone są w piątą „nogę”, co daje poczucie bezpieczeństwa zarówno dla klienta jak i masażysty, który niejednokrotnie wchodzi na stół (waga tego typu stolu to  około 60 kg - 90 kg). Jednym z dodatkowych elementów, ktore można dołączać do stołów są podłokietniki, które poszerzają stół na odcinku piersiowym i lędźwiowym nawet o 20 cm (podłokietniki instaluje się w wypadku pacjentów o masywnej posturze, którzy niejednokrotnie nie mieściliby się na standardowym łóżku, zaś półka przedłużająca może zwiększyć długość stołu w przypadku klienta wysokiego).


Istnieje wiele typów stołów do masażu. Stół drewniany charakteryzuje się stabilnością, wytrzymałością i większym komfortem dla Klientów. Dzięki niemu lokal wydaje się bardziej przytulny, a stół sprawia wrażenie „cieplejszego''. Do stołów takich należą m.in. leżanka do masaży relaksacyjnych SPA & WELLNESS RATTAN (Elite) firmy MS COSMETOLOGY, czy fotel kosmetyczny Lemi Gemya od SUPERNOVA.1628092133Stoły drewniane z reguły należą do gamy stołów szerszych, co jest przydatne w masażu relaksacyjnym. Minusem zastosowania drewna  jest trudniejsza do przeprowadzenia naprawa w wypadku uszkodzeń oraz fakt, iż drewno szybciej chłonie wilgoć i ma większą zdolność do zniekształcania się.


Stoły aluminiowe kojarzone są z nowoczesnością, lekkością. Zazwyczaj stoły te są mniejsze i lżejsze od stołów drewnianych. Niektórzy producenci, oferują ten sam model stołu drewnianego i aluminiowego w formie przenośnej (te same gabaryty oraz kształt), pozostawiając kupujacemu wybór tylko ze względu na estetykę wnętrza w jakim będzie znajdował się stół (Firma HABYS).


Wytrzymałość i stabilność stołów drewnianych I aluminiowych jest porównywalna. Należy zwrócić uwagę na regulację wysokości I zmianę pozycji klienta na łóżku do masażu. Jeśli jest ona często zmieniana kupujący powinien zainwestować w zakup  stołu elektrycznego, w którym regulacja wysokości wacha się od 45 cm do 95 cm. Metoda takiej regulacji jest o wiele bardziej wygodniejsza i zarazem szybsza od użycia zwykłych pokręteł. Stoły elektryczne po naciśnięciu dopasowują się także do kształtu ciała, co jest praktyczną zaletą (qklęśnięcie na biodra, podniesienie nóg). Wymiary stołu elektrycznego to przeważnie: długość do 200 cm, szerokość od 50 cm do 70 cm. Regulacja kąta nachylenia zagłówka od - 60º do + 45º.Producenci i firmy zajmujące się wyposażeniem i aranżacją gabinetów SPA & WELLNESS oferują kupującym luksusowe stoły do masażu, które niejednokrotnie zachwycają klientów oryginalnością i niebanalnym wyglądem. Szeroką ofertę tego rodzaju asortymentu znaleźć można w propozycjach firmy SUPERNOVA, która wprowadziła na polski rynek linię LEMI.


SERENEYA to najnowszy produkt z serii stołów Spa produkowanych przez Lemi,. To pierwszy na świecie elektryczny stół spa wykonany wyłącznie z drewna. Pozycja stołu może być ustawiana elektrycznie w dwóch kierunkach za pomocą specjalnego pedału. Wysokość stołu oraz kąt nachylenia nóg mogą być regulowane nawet wtedy, gdy znajduje się na nim klient. Produkt ten może być wykorzystywany do przeprowadzenia takich zabiegów jak: masaże, zabiegi spa na ciało i twarz, epilacja, presoterapia, manicure i badania diagnostyczne.


LEMI GEMYA wyposażony jest w trzy silniki elektryczne 24 V, które umożliwiają regulację wysokości, a także zmianę przechylenia oraz nachylenia oparcia za pomocą pilota. Stół dostępny jest zarówno w wersji 110 jak i 220 V, dzięki czemu odpowiada potrzebom różnych rynków. Podstawa wykonana jest z drewna dębowego według projektu Grupy Lemi i zbudowana z dwóch eliptycznych kolumn, które sprawiają, że stół jest stabilny i pozwala na przeprowadzanie nawet intensywnych masaży. Materac ma grubość 12 centymetrów - jest wygodny i nie podzielony na żadne sekcje, został wykonany z niedeformowalnej pianki, która objęta jest 5-letnią gwarancją.


LEMI ELIPSYA to wielofunkcyjne łóżko wyposażone w trzy elektryczne silniki 24 V. Minimalna wysokość łóżka wynosi 56 cm, co sprawia, że jest łatwo dostępne dla wszystkich klientów, dając jednocześnie terapeucie duży komfort pracy (istnieje możliwości podniesienia do poziomu 97 cm). Łóżko dostępne jest w wersji 110 V lub 220 V - spełnia wymogi rynków europejskich i światowych. Materac charakteryzuje się innowacyjnym designem oraz posiada wielofunkcyjny zagłówek. Urządzenie Elypsia wyposażone jest w ekskluzywną, eliptyczną ramę w kolorze kości słoniowej.1628092133LEMI SOSUL to wytrzymała leżanka składająca się z trzech elementów. Jest dostępna w dwóch wersjach: z funkcją elektrycznego podnoszenia dzięki 24 V mechanizmowi napędowemu ze specjalnym pedałem lub z funkcją podnoszenia oleodynamicznego dzięki pompie hydraulicznej z możliwością regulacji z obydwu stron. Podczas etapu wznoszenia ruch leżanki na boki został maksymalnie zredukowany w celu zapewnienia jak największej powierzchni roboczej. Użytkownik może z łatwością regulować pozycję oparcia za pomocą sprężyny gazowej - w ten sposób zapewnione są zarówno komfort jak i pełne bezpieczeństwo klientów. Podnóżek może być regulowany i ustawiany w 5 różnych pozycjach, istnieje również możliwość regulacji lub całkowitego wyjęcia zagłówka. Cała rama, wykonana z galwanizowanej stali i malowana farbą epoksydową.1628092133


Materace linii Lemi mogą być produkowane w ponad 40 kolorach, co umożliwia ich perfekcyjne dopasowanie do klimatu wnętrza, w którym będą się znajdowały.


Urządzenie stworzone z myślą o masażu hydrotermicznym Wellsystem to interesująca propozycja INTERSUN, które oferuje szeroki zakres masaży podwodnych, różnego rodzaju kapsuły do zastosowań rehabilitacyjno -kosmetycznych, fotele przeznaczone do manicure i pedicure oraz leżanki.Inną firmą oferującą szeroką gamę stołów do masażu jest NOVA2 posiadająca w swej ofercie linię GHARIENI.


MLW F1 SELECT umożliwia wykonanie zabiegów kosmetycznych oraz wszystkich rodzajów masażu, w tym hinduskich zabiegów ayurwedyjskich. Producent wprowadził  możliwość obsługi leżanki za pomocą pilota na podczerwień (z pamięcią trzech ustawień). W modelu tym zastosowano perforowane tworzywo zapobiegające powstawaniu odparzeń i drętwieniu kończyn.


1628092133


GHARIENI MLW WELLNESS wyposażono w cztery motory pozwalające na dowolne ustawienie pozycji fotela, przestawień dokonuje się za pomocą pilota sterującego z funkcją zapamiętywania ustawień. Leżanka ze względu na swoje wymiary (długość 203, szerokość 85 cm), pozwala na wygodne ułożenie klienta o nieprzeciętnych rozmiarach. Podstawa leżanki wykonana jest z drewna. Posiada 55 cm, co pozwala na wygodne podejście z jej boku.


1628092133


GHARIENI MLW AMPHIBIA jest wyposażona w dwa wymienne materace: standardowy (jak w leżance WELLNESS) i wodny z koloroterapią w technologii RGB (żółty, pomarańczowy, czerwony, magenta, fiolet, niebieski, turkusowy, zielony). Leżanka została wyposażona w sterowane podgrzewanie, pełną regulację pozycji leżanki (regulacja wysokości, kąta oparcia, kąt odchylenia podnóżka) oraz 2 siłowniki służące do regulacji zagłówka oraz podłokietników.


1628092133


/mdWięcej na:


www.mscosmetology.pl
www.supernova.com.pl
www.habys.pl
www.intersun.pl
www.nova2.pl


Inne artykuły w tej samej kategorii: