Hotel Buczyński Medical & SPA Świeradów Zdrój

1623862558

Rozmawiamy o  hotelu i strefie SPA z Panią Katarzyną Biblis – Specjalistą ds. marketingu Hotelu Buczyński Medical & SPA w Świeradowie Zdroju.

- Świeradów Zdrój staje się coraz częstszym celem na mapie Polski dla kuracjuszy, ale również dla osób nastawionych na sporty zimowe, czy też rowerowe. Czy dla każdej z tych grup znajdzie się w Waszym hotelu coś, co spełni ich oczekiwania?
Dostosowaliśmy swoją ofertę do zapotrzebowania rynkowego więc myślę, że zdecydowanie tak.
W sezonie zimowym główną zaletą są wyciągi orczykowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, dzięki temu prowadziliśmy współpracę ze szkołą narciarską Tom-Sport. W ramach tej współpracy nasi Goście mogli korzystać z rabatów na wyciąg i wypożyczenie sprzętu zimowego a dzieci mogły korzystać ze szkółki i przedszkola narciarskiego. Poza tym przez całe ferie nasz Ski Bus dowoził naszych gości nieodpłatnie do Kolei Gondolowej. Sezon rowerowy dopiero przed nami, mamy kilka pomysłów i asów w rękawie żeby uatrakcyjnić rowerzystom pobyt w naszym Hotelu.
Góry Izerskie obfitują ścieżki rowerowe a dodatkową przygodę gwarantują Single Tracki.

- Co wyróżnia Wasz hotel na tle innych tego typu hoteli w Świeradowie i okolicy?

Nowoczesne centrum SPA i indywidualna oferta są naszym znakiem rozpoznawczym. Do sprzedaży udostępniamy różnorodne pakiety pobytowe, nie ma możliwości aby nie znaleźć u nas czegoś dla siebie. Poza ofertą indywidualną, chętnie przyjmujemy również pobyty grupowe. Imprezy okolicznościowe, konferencje, integracje- wszystko pod jednym dachem nie kolidując z potrzebą Gości indywidualnych do zaznania spokoju i relaksu.
Obsługa mówiąca w 4 językach, pyszna domowa kuchnia, idealna lokalizacja… Można by tak wymieniać w nieskończoność, ale lepiej przyjechać i sprawdzić.

- Posiadacie szeroko i bogato rozbudowaną strefę medical SPA . Z jakich zabiegów teraz Goście korzystają najczęściej?

Wśród naszych gości odnotowujemy największe zapotrzebowanie na zabiegi przeciwbólowe i przeciwzapalne. Największą popularnością cieszą się okłady i kąpiele borowinowe.
Dysponujemy również najnowszą technologią przeznaczoną do walki z bólem i oferujemy  falę uderzeniowa oraz terapię ergotonową ( Hi-Top). Są to zbiegi przeciwbólowe i rewitalizujące cały organizm. Oferujemy również japoński liftingujący masaż twarzy Kobido -redukuje on zmarszczki i oznaki starzenia się skóry twarzy i dekoltu.

- Jakie zabiegi w Waszej ofercie są najbardziej ciekawe i atrakcyjne?

Ceremonie. Bez wątpienia 2 godziny spędzone w SPA to coś, obok czego nie da się przejść obojętnie. Połączenie relaksującej kąpieli, masażu i peelingu poprawia samopoczucie o 150%. Zyskuje na tym i ciało i dusza.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również nowości w naszym SPA Menu: Endermologia i Bandaże Arosha. Są to zabiegi idealne do wykonania w ramach przygotowań do lata -  redukują tkankę tłuszczową i cellulit. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach i wydaje mi się, że to właśnie wpływa na tak spora popularność tych zabiegów.

- Klienci chwalą też Waszą gastronomię. Co charakteryzuje Waszą kuchnię?

Dobre jedzenie samo się broni. A gdy do elementu dobrego smaku dodamy jeszcze produkty regionalne, dobrego Kucharza z pasją, świeżość i wykwintne podanie – sukces gwarantowany.  Menu tworzymy sezonowo zawsze biorąc pod uwagę smaki i produkty dostępne w danej porze roku. Naszych gości poczęstujemy zarówno domowym rosołem jaki i wyszukaną potrawą, a nasze desery, to już całkowicie inny świat pełen kolorów, smaków, owoców i fantazji. Hotelowy cukiernik bardzo często puszcza wodze fantazji co daje wspaniały efekt- nasz Walentynkowy słodki bufet był absolutnym hitem i nie dało się obok niego przejść obojętnie nawet na najbardziej restrykcyjnej diecie.

- W Waszym hotelu przeważają zapewne Goście w starszym wieku. Czy Wasza oferta jest również skierowana dla młodszych roczników: młodzieży i dzieci?

Tendencja wiekowa naszch gości bardzo dynamicznie ulega zmianie. To fakt, na początku działalności przyjmowaliśmy więcej Gości z grupy wiekowej 60+, ale teraz wydaje mi się że jesteśmy głównym miejscem wypadowym dla tzw. Young Adulys oraz rodzin z dziećmi.
Wnioski takie wyciągamy po coraz częstszych sygnałach od gości, że byli u nas ich rodzice i polecali nasz obiekt- więc zebrali znajomych i przyjechali i był to dobry wybór.
Nasi Czescy sąsiedzi również tłumnie odwiedzają nasz obiekt- przeważnie są to młodzi ludzie pragnący wybrać się na wycieczkę po naszej stronie Gór- jak to często mówią- swoją stronę już znają na pamięć.

- Zdobyliście w ostatnim roku sporo nagród związanych z branżą hotelarską, spa i medical. Czy ten fakt wpływa na większe zainteresowanie Waszym hotelem?

Wszystkie nagrody udało nam się uzyskać dzięki głosom naszych Gości. To oni nam je „przyznali” i jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Oczywiście zdobycie nagrody wiąże się ze zwiększeniem rozgłosu i rozpoznawalności marki, dzięki temu odnotowujemy większe zainteresowanie pobytem u nas, szczególnie w przypadku rezerwacji z Województw dla których Dolny Śląsk nie jest statystycznie głównym miejscem wypadowym.
Bardzo nas cieszy, że wszyscy „Nowi Goście” wybrali właśnie Nas na swój pierwszy wypad w Izery.

- Świeradów stopniowo rozbudowuje się turystycznie. Czy w związku z tym posiadacie również plany na rozbudowę obiektu?

Tak naprawdę jesteśmy w trakcie ciągłej rozbudowy. Może nie w znaczeniu powierzchniowym, ale nasza oferta jest nieustannie powiększana i wzbogacana. Co pewien czas do oferty SPA dodajemy innowacyjny zabieg, niedostępny w innych obiektach. W zeszłym sezonie udało się wprowadzić 3 takie „perełki”.
Dodatkowo oddaliśmy do użytku domek grillowy i miejsce na ogniska. Dopięliśmy też współpracę z wyciągiem orczykowym znajdującym się przy hotelu, aby móc włączyć go w ofertę pobytową. W tym roku planujemy poszerzyć ofertę dla rowerzystów również, wykorzystując wspomniany wyciąg - lecz w zielonej odsłonie.
Nie zwalniamy tempa bo pomysłów jest sporo. Potrzeba tylko czasu na ich realizację – i Gości którzy będą chętnie z nich korzystać.

16238625581623862558162386255816238625581623862558
Inne artykuły w tej samej kategorii: