GANBANYOKU – japoński SEKRET zabiegów SPA

Sauny skalne /ganbanyoku/ są najszybciej rosnącym segmentem przemysłu SPA w Japonii oraz sąsiednich krajach azjatyckich. Łączy w sobie dwa główne kierunki potrzeb w zakresie naturalnych metod utrzymania zdrowia: RECOVERY oraz HEALING. Ciągle nieznane szerzej poza Japonią /tylko ok. 50 saun na świecie/ uważane są przez specjalistów branżowych za jeden z 5 najbardziej oryginalnych trendów i technologii spa. Zabieg  ganbanyoku /inaczej nazywany kąpielami skalnymi – bed rock bathing/ polega  na  trwających  45 – 60 min sesjach  leżenia na skalnych płytach podgrzewanych do temperatury 42 – 44oC.
Oryginalne płyty używane w tej technologii produkowane są tylko w nielicznych kamieniołomach w górach Hiyama na wyspie Hokkaido w Japonii. Historycznie zabieg kąpieli skalnych polegał na bezpośrednim leżeniu na płytach ogrzewanych przez gorące źródła pochodzenia wulkanicznego i znany był w Japonii oraz Korei już kilkaset lat temu.

1628095039


Podstawą działania są lecznicze /udokumentowane badaniami klinicznymi/ właściwości promieni elektromagnetycznych /zakres podczerwieni/emitowanych przez płyty minerału Black Silica.  Naturalnie wysyłają one promienie o częstotliwości zbliżonej cząsteczkami do wielkości cząsteczki wody  - łatwo wnikające w skórę, dodatkowo uwalniając przy tym duże ilości jonów ujemnych /nazywanych witaminami z powietrza/.
Ciało człowieka głęboko nagrzewa się do komfortowej temperatury /ciepło wchodzi 3-4 cm w głąb tkanek podskórnych redukując cellulit oraz aktywując system nerwowy i hormonalny/.  Ponieważ podgrzewanie ciała następuje delikatnie od dołu jest to zupełnie inne doświadczenie dla ludzi przyzwyczajonych do tradycyjnych metod saunowych.
Bez nadmiernej utraty soli mineralnych, zapachu /charakterystycznego dla saun tradycyjnych lub treningu sportowego/ i uczucia gorąca. Jednocześnie następuje obfite wydzielanie potu /800 – 1200 ml/ tzw. kategorii 2 – składającego się z metali ciężkich  wraz  ze związkami powstałymi z rozpadu związków tłuszczowych i szkodliwych dioksyn.

1628095039


Japońscy terapeuci spa określają ten rodzaj potu jako ,,pot perłowy” mający charakter kosmetycznego lotionu /ze względu na aktywność gruczołów łojowych/ z właściwościami bakteriobójczymi. Podczas 50-60 min. sesji w saunie skalnej następuje spalanie od 800 – 1500 kcal  co jest równoważne wydatkowi energetycznemu podczas 8-12 km biegu. Jony ujemne emitowane przez płyty Black Silica stanowią rodzaj naturalnego antydepresantu bez efketów ubocznych charakterystycznych dla terapii lekowej.
Osoby korzystające z ganbanyoku są ubrane w rodzaj lekkiego, bawełnianego kimona lub korzystają z własnego stroju sportowego. Taki sposób pozwala na komfortowe skorzystanie z ganbanyoku dla osób, dla których naturalna nagość w tradycyjnych saunach jest barierą nie do przejścia Ze względu na komfortową temperaturę panująca w saunie skalnej zabieg jest bezpieczny dla praktycznie każdego człowieka /z wyjątkiem osób o potwierdzonych problemach kardiologicznych/.

1628095039


Zespoły saun ganbanyoku stanowią ciekawy i stabilny model biznesowy zarówno w postaci modułów saun dla przemysłu wellness /baseny, hotele, kluby sportowe, sanatoria/ jak również w postaci wolnostojących łóżek dla gabinetów beauty, klinik medycznych i rehabilitacyjnych.
Natomiast projekty do rezydencji mieszkalnych umożliwiają indywidualne i oryginalne planowanie przestrzeni ganbanyoku, spójnie łącząc je innymi elementami holistycznych stref wellness&spa. 

Koncepcja biznesowa umożliwia stworzenie długofalowego produktu bazując na synergii sprzedaży trzech filarów
BED ROCK SPA  – sprzedajemy usługę zabiegu w saunie wykorzystując unikalność materiału Black Silica
BODY CARE – możliwość sprzedaży dodatkowej wielu produktów leczniczych/kosmetycznych /zarówno w postaci sprzedaży ekspozycyjnej jak również przez bezpośrednią rekomendację osób z recepcji lub terapeutów/
HOTTOYOGA – detoksykacja organizmu wykorzystująca dodatkowo ćwiczenia jogi w komfortowym środowisku sauny GANBANYOKU /nowym trendem są zajęcia ,,pilates on the rock”/
Koncepcja saun oraz łóżek ganbanyoku prezentowana po raz pierwszy w Polsce przez TECH Sp. z o.o zdobyła Nagrodę Główną  Targów SPA&Wellness w Krakowie w maju 2013 roku.
Inne artykuły w tej samej kategorii: